Vezi și toate filtre ulei din stoc , sau caută după mașina ta .

Filtru Ulei BOSCH 0 451 103 111

Filtru Ulei BOSCH

Cod: 0 451 103 111

24,02 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în 24–72h

Fotografia este a produsului real, din catalogul nostru. Verifică întotdeauna codul piesei demontate înainte de comandă.

Specificații tehnice

Diametru 1 [mm] 61,7
Diametru 2 [mm] 72
Diametru 3 [mm] 62

Echivalențe la alți producători

Repere interschimbabile identificate în cataloagele producătorilor — utile când compari prețuri sau piesa demontată poartă alt brand:

Coduri OEM compatibile

Reperele originale pe care BOSCH 0 451 103 111 le înlocuiește — compară cu codul de pe piesa demontată:

CITROËN 1109 AR
CITROËN 1109 C6
PEUGEOT 1109 K8
PEUGEOT 1109 L0
CITROËN 1109 L1
PEUGEOT 1109 N2
PEUGEOT 110967
PEUGEOT 110984
CITROËN 16 080 762 80
FIAT 46468373
FIAT 46542140
FORD 5016954
FORD 5017814
FORD 5022738
FIAT 55195984
FIAT 5889211
FIAT 59030262
FIAT 5973298
FIAT 5973926
FIAT 59739260

Afișăm 20 din 45 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate după tipul de vehicul (kType) — 54 modele de la 7 mărci. Verifică motorizarea înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
FIAT UNO (146_, 158_) 1984–2009 45 1.0 (146A.ED) · 50 i.e. 1.1 · 70 S 1.4 · +10
LANCIA Y10 (156_) 1985–1995 1.0 Fire (156B, 156AD) · 1.0 Fire Catalytic-Conv (156AE) · 1.1 i.e. Fire (156AG) · +10
FIAT PANDA (141_) 1985–2004 750 · 1000 4x4 · 1000 · +8
FIAT PALIO (178_, 171_, 371_) 1996–2026 1.6 · 1.1 · 1.2 · +8
FIAT MULTIPLA (186_) 1999–2010 1.6 100 16V (186AXA1A) · 1.6 16V Bipower (186AXC1A) · 1.6 16V (186AGB1A) · +7
AUTOBIANCHI Y10 1985–1995 1.0 · 1.0 4WD · 1.0 Cat · +5
FIAT BRAVA (182_) 1995–2002 1.6 16V (182.BB) · 1.4 12 V (182.BA) · 1.4 (182.BG) · +5
FIAT PUNTO (176_) 1993–1999 55 1.1 · 75 1.2 · 60 1.2 · +5
FIAT BRAVO I (182_) 1995–2001 1.6 16V (182.AH) · 1.4 (182.AG) · 1.4 (182.AA) · +5
FIAT TEMPRA (159_) 1990–1996 1.6 (159AS, 159AT) · 1.6 i.e. (159.AJ) · 1.4 i.e. (159.AC, 159.AX) · +4

Întrebări frecvente

La câți kilometri se schimbă filtrul de ulei?

La fiecare schimb de ulei — de regulă 10.000–15.000 km sau o dată pe an, oricare vine prima.

Pot folosi un filtru de altă marcă decât cea originală?

Da, dacă respectă specificația producătorului (dimensiune, presiune de deschidere a supapei de by-pass, filet). Codurile OEM din pagină arată exact ce înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Repere înrudite

Nu ai găsit reperul potrivit?

Catalogul complet are peste 5.958 de repere fotografiate, plus stocul sincronizat pe categorii și pe model de mașină.