Vezi și toate filtre ulei din stoc , sau caută după mașina ta .

Filtru Ulei BOSCH 0 451 103 219

Filtru Ulei BOSCH

Cod: 0 451 103 219

36,08 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în 24–72h

Fotografia este a produsului real, din catalogul nostru. Verifică întotdeauna codul piesei demontate înainte de comandă.

Specificații tehnice

Articol suplimentar/Info suplimentară 2 cu doua ventile blocare retur

Echivalențe la alți producători

Repere interschimbabile identificate în cataloagele producătorilor — utile când compari prețuri sau piesa demontată poartă alt brand:

Coduri OEM compatibile

Reperele originale pe care BOSCH 0 451 103 219 le înlocuiește — compară cu codul de pe piesa demontată:

TOYOTA 04152 64010
BOMAG 057 106 31
ATLAS COPCO 1030 0882
MANITOU 107580
VOLVO 110200
VOLVO 12661862
VOLVO 1266286
VOLVO 12662862
VOLVO 1266388
FORD 1489024
FORD 1498024
DAF 1500863
ATLAS COPCO 1619 3558
VOLVO 266286
VOLVO 287999
TOYOTA 32623 20570 71
OPEL 3430499
VOLVO 3517857
VOLVO 35178573
VOLVO 418432

Afișăm 20 din 45 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate după tipul de vehicul (kType) — 80 modele de la 7 mărci. Verifică motorizarea înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
VOLVO 740 (744) 1983–1992 2.0 GLE · 2.0 · 2.3 · +24
VOLVO 740 Kombi (745) 1985–1992 2.0 Turbo · 2.3 · 2.3 Turbo · +22
VOLVO 240 Kombi (P245) 1974–1993 2.8 · 2.1 · 2.1 Turbo · +21
VOLVO 240 (P242, P244) 1974–1993 2.1 · 2.1 Turbo · 2.3 · +21
VOLVO V70 I (875, 876) 1995–2000 2.3 Turbo · 2.0 · 2.3 T AWD · +20
VOLVO S70 (874) 1996–2000 2.0 Turbo · 2.3 Turbo · 2.0 · +15
VOLVO 850 Kombi (855) 1992–1997 2.3 Turbo R · 2.0 Turbo · 2.4 AWD · +11
VOLVO 340-360 (343, 345) 1975–1989 1.4 · 2.0 · +12
VOLVO 850 (854) 1991–1997 2.0 Turbo · T5 R · 2.0 · +10
VOLVO 340-360 Stufenheck (344) 1982–1990 2.0 · 1.4 · +10

Întrebări frecvente

La câți kilometri se schimbă filtrul de ulei?

La fiecare schimb de ulei — de regulă 10.000–15.000 km sau o dată pe an, oricare vine prima.

Pot folosi un filtru de altă marcă decât cea originală?

Da, dacă respectă specificația producătorului (dimensiune, presiune de deschidere a supapei de by-pass, filet). Codurile OEM din pagină arată exact ce înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Repere înrudite

Nu ai găsit reperul potrivit?

Catalogul complet are peste 5.958 de repere fotografiate, plus stocul sincronizat pe categorii și pe model de mașină.