Vezi și toate filtre ulei din stoc , sau caută după mașina ta .

Filtru Ulei BOSCH 0 451 103 259

Filtru Ulei BOSCH

Cod: 0 451 103 259

25,37 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în 24–72h

Fotografia este a produsului real, din catalogul nostru. Verifică întotdeauna codul piesei demontate înainte de comandă.

Specificații tehnice

Diametru 1 [mm] 62,5

Echivalențe la alți producători

Repere interschimbabile identificate în cataloagele producătorilor — utile când compari prețuri sau piesa demontată poartă alt brand:

Coduri OEM compatibile

Reperele originale pe care BOSCH 0 451 103 259 le înlocuiește — compară cu codul de pe piesa demontată:

RENAULT 00 75 065 703
AUDI 035 115 561 G
VW 037 115 561 B
JEEP 04781 452AA
JEEP 04781 452BB
CHRYSLER 04781452AA
CHRYSLER 04781452AB
CHRYSLER 04781452BB
CHRYSLER 05203 217
VW 070 115 561
FORD 1043147
FORD 1047169
FORD 1066071
FORD 1071746
FORD 1097077
FORD 1119421
FORD 1232137
KUBOTA 1521332431
VOLVO 1526188
FORD 1663050

Afișăm 20 din 56 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate după tipul de vehicul (kType) — 75 modele de la 7 mărci. Verifică motorizarea înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
FORD SIERRA II (GBG, GB4) 1987–1993 1.6 · 2.0 · 2.0 i Cat · +16
FORD SIERRA II Turnier (BNG) 1987–1993 1.8 · 2.0 · 2.0 i Cat · +15
FORD SIERRA II Hatchback (GBC, GBG) 1987–1993 1.6 · 1.8 · 2.0 i Cat · +13
VW TRANSPORTER T3 Bus (25_) 1979–1992 1.9 · 2.1 · 2.1 Cat · +12
VW TRANSPORTER T3 Van (24_, 25_) 1979–1992 2.1 · 1.9 · 2.1 Syncro · +8
VW TRANSPORTER T3 Platform/Chassis (24_) 1982–1992 2.1 · 2.1 Syncro · 1.9 · +6
FORD SCORPIO I (GAE, GGE) 1986–1994 2.4 i · 2.9 i 4x4 · 2.9 i Cat · +6
FORD MONDEO I (GBP) 1993–1996 1.6 i 16V · 1.8 i 16V · 2.0 i 16V · +6
FORD MONDEO I Turnier (BNP) 1993–1996 1.6 i 16V · 1.8 i 16V · 2.0 i 16V · +6
FORD FOCUS I (DAW, DBW) 1998–2007 1.8 16V · ST170 · RS · +5

Întrebări frecvente

La câți kilometri se schimbă filtrul de ulei?

La fiecare schimb de ulei — de regulă 10.000–15.000 km sau o dată pe an, oricare vine prima.

Pot folosi un filtru de altă marcă decât cea originală?

Da, dacă respectă specificația producătorului (dimensiune, presiune de deschidere a supapei de by-pass, filet). Codurile OEM din pagină arată exact ce înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Repere înrudite

Nu ai găsit reperul potrivit?

Catalogul complet are peste 5.958 de repere fotografiate, plus stocul sincronizat pe categorii și pe model de mașină.