FILTRU AER | Mann-Filter Mann-Filter

Filtre aer

FILTRU AER | Mann-Filter Mann-Filter

Cod: C26168

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

47,01 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Filtru aer de înaltă calitate Mann-Filter, designed pentru o purificare eficientă a aerului de admisie. Previne penetrarea particulelor de praf și impurități în motor, asigurând performanță optimă și o durată de viață mai lungă a motorului.

Coduri OEM compatibile

FILTRU AER | Mann-Filter Mann-Filter înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

ALFA ROMEO 0060624991
ALFA ROMEO 0060656818
ALFA ROMEO 0060656819
ALFA ROMEO 0060663769
ALFA ROMEO 0060669922
ALFA ROMEO 0060671076
ALFA ROMEO 46763385
ALFA ROMEO 50509462
ALFA ROMEO 50509463
ALFA ROMEO 50515466
ALFA ROMEO 50515467
ALFA ROMEO 60624991
ALFA ROMEO 6063883
ALFA ROMEO 60656818
ALFA ROMEO 60656819
ALFA ROMEO 60663769
ALFA ROMEO 60669922
ALFA ROMEO 60671076
ALFA ROMEO 60696956
ALFA ROMEO 71773666

Afișăm 20 din 24 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 4 modele de la 1 marcă. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 1997–2006 1.6 16V T.SPARK. (932B4100) · 1.8 16V T.SPARK (932A3) · 2.0 16V T.SPARK (932A2) · +21
ALFA ROMEO 156 (932_) 1997–2005 1.6 16V T.SPARK (932.A4, 932.A4100) · 1.8 16V T.SPARK (932.A3) · 2.0 16V T.SPARK (932A2) · +20
ALFA ROMEO 147 (937_) 2001–2010 2.0 16V T.SPARK (937.AXA1, 937.AXC1, 937.BXC1) · 1.6 16V T.SPARK (937.AXA1A, 937.AXB1A, 937.BXB1A) · 1.6 16V T.SPARK ECO (937.AXA1A, 937.BXA1A) · +10
ALFA ROMEO GT (937_) 2003–2010 2.0 JTS (937CXH11, 937CXH1A, 937CXT1A) · 1.8 TS (937CXR1A) · 2.0 JTS (937CXH1A, 937CXH11) · +3

Întrebări frecvente

Cât ține un filtru de aer?

În jur de 15.000–30.000 km. Pe drumuri cu praf se colmatează mai repede și crește consumul.

Se poate curăța filtrul de aer?

Suflarea cu aer comprimat e o soluție temporară și deteriorează mediul filtrant. La revizie se înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte filtre aer

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →