FILTRU AER Mann-Filter

Filtre aer

FILTRU AER Mann-Filter

Cod: C40001

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

147,10 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Filtru aer de înaltă calitate Mann-Filter pentru protecția motorului. Elimină eficient particulele de praf și impurități din aerul de admisie. Asigură o circulație optimă a aerului și menține performanța motorului. Instalare ușoară și durabilitate pe termen lung. Recomandabil pentru înlocuire periodică conform specificațiilor producătorului automobilului.

Specificații

Înălțime [mm] 50
Dimensiune filet M20X1.5
Diametru exterior [mm] 76
Diametru interior 2 [mm] 61
Diametru inel de etanșare [mm] 71,5

Coduri OEM compatibile

FILTRU AER Mann-Filter înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

LOMBARDINI 0021751070
DEUTZ 1052175136
LOMBARDINI 1072175107
LOMBARDINI 107217510700
LOMBARDINI 107217511706
LOMBARDINI 1072175184
CITROËN/PEUGEOT 1109A4
CITROËN/PEUGEOT 1109A5
DEUTZ 12850312
SULLAIR 1381
RENAULT 152080021R
NISSAN 1520800Q0C
NISSAN 1520800Q0D
NISSAN 1520800Q0F
NISSAN 1520800Q0H
NISSAN 1520800Q0J
NISSAN 1520800Q0L
NISSAN 1520800Q1D
NISSAN 1520800QAA
NISSAN 1520800QAB

Afișăm 20 din 130 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 78 modele de la 11 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
RENAULT KANGOO (KC0/1_) 1997–2026 1.4 (KC0C, KC0H, KC0B, KC0M) · D 55 1.9 (KC0D) · D 65 1.9 (KC0E, KC02, KC0J, KC0N) · +11
RENAULT SCÉNIC I Großraumlimousine (JA0/1_, FA0_) 1999–2003 1.8 4x4 · 1.4 16V (JA0D, JA1H, Ja0W, JA10) · 2.0 16V RX4 · +8
RENAULT KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 2008–2026 1.6 (KW00, KW0Y, KW0E, KW0N, KW0P) · 1.6 16V (KW03, KW09, KW0D, KW0U, KW0W, KW13) · 1.5 dCi 70 (KW0V, KW0A) · +6
RENAULT KANGOO Express (FW0/1_) 2008–2026 1.6 (FW00, FW0E, FW0N, FW0P, FW0Y) · 1.6 16V (FW03, FW09, FW0D, FW0U, FW0W, FW13) · 1.5 dCi 70 (FW0A, KW0V) · +5
RENAULT LAGUNA I (B56_, 556_) 1993–2001 2.0 · 1.8 (B56A/B) · 2.0 (B56C/H/N) · +5
RENAULT DUSTER (HS_) 2011–2026 2.0 4x4 · 1.5 dCi 4x4 · 1.5 dCi 4x4 (HSMD) · +4
RENAULT SCÉNIC II (JM0/1_) 2003–2009 1.6 16V (JM1R) · 2.0 (JM05, JM0U, JM1N, JM1U, JM2V) · 1.5 dCi (JM0F) · +3
RENAULT MEGANE III Coupe (DZ0/1_) 2008–2015 2.0 TCe (DZ0K) · 1.5 dCi (DZ0C, DZ1A) · 1.5 dCi (DZ09, DZ0D, DZ1F, DZ1G, DZ14, DZ29) · +3
RENAULT MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2008–2015 1.5 dCi (KZ1M, KZ1W, KZ0R) · 1.6 16V (KZ0U, KZ1B, KZ1U) · 1.5 dCi (KZ0C, KZ1A) · +3
RENAULT LAGUNA I Grandtour (K56_) 1995–2001 1.8 (K56S/T/0) · 1.8 (K56Z) · 2.0 (K56C/H) · +3

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 78. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

Cât ține un filtru de aer?

În jur de 15.000–30.000 km. Pe drumuri cu praf se colmatează mai repede și crește consumul.

Se poate curăța filtrul de aer?

Suflarea cu aer comprimat e o soluție temporară și deteriorează mediul filtrant. La revizie se înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte filtre aer

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →