FILTRU AER Bosch

Filtre aer

FILTRU AER Bosch

Cod: 1 457 433 791

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

59,27 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Filtru aer Bosch de înaltă performanță, asigură purificarea aerului de intrare în motor. Tehnologie avansată de filtrare împiedică intrarea particulelor și contaminanților. Menține eficiența motorului și reduce consumul de combustibil, contribuind la o mai bună durabilitate.

Specificații

Înălțime [mm] 257
Diametru 1 [mm] 104,5
Diametru exterior [mm] 147

Coduri OEM compatibile

FILTRU AER Bosch înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

FIAT 606 8113 42
ALFA ROMEO 60603977
ALFA ROMEO 60811 34 21
ALFA ROMEO 60811342
FIAT 60815415
FIAT 71736123
ALFA ROMEO 71754085
ALFA ROMEO 7786225
ALFA ROMEO 7786226
ALFA ROMEO 7786626

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 13 modele de la 2 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 1997–2006 1.8 16V T.SPARK (932A3) · 2.0 16V T.SPARK (932B21__) · 1.9 JTD (932.B2B00) · +21
ALFA ROMEO 156 (932_) 1997–2005 1.6 16V T.SPARK (932.A4, 932.A4100) · 1.8 16V T.SPARK (932.A3) · 2.0 16V T.SPARK (932A21__) · +20
ALFA ROMEO 166 (936_) 1998–2007 2.0 T.Spark (936A3A__) · 2.4 JTD (936A2A__) · 2.5 V6 24V (936A2___) · +12
LANCIA LYBRA (839_) 1999–2005 2.0 20V (839AXC11, 839AXC1A) · 1.9 JTD (839AXD1A) · 2.4 JTD (839AXL1A) · +9
LANCIA LYBRA SW (839_) 1999–2005 2.0 20V (839BXC11, 839BXC1A) · 2.4 JTD (839BXE1A) · 1.9 JTD (839BXI1A) · +8
LANCIA KAPPA (838_) 1994–2001 2.0 20V (838AA1AA) · 2.4 20V (838AC1AA, 838AC11A) · 3.0 24V (838AD1AA, 838AD11A, 838XD1AA, 838ZD1AA) · +4
ALFA ROMEO SPIDER (916_) 1995–2005 2.0 T.SPARK 16V (916S2C00) · 2.0 T.SPARK 16V (916S2B) · 2.0 JTS (916SXA00) · +3
LANCIA KAPPA SW (838_) 1996–2001 2.4 20V (838BC1AA, 838BC11A) · 3.0 24V (838BD11A) · 2.0 20V (838BG1AA) · +3
ALFA ROMEO GTV (916_) 1995–2005 2.0 T.SPARK 16V (916.C2__, 916C2C00) · 1.8 16V (916C3) · 2.0 JTS (916CXA00) · +1
LANCIA THESIS (841_) 2002–2009 3.0 V6 (841AXC1101) · 2.0 Turbo (841AXA1B03) · 2.4 (841AXB1B00) · +1

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 13. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

Cât ține un filtru de aer?

În jur de 15.000–30.000 km. Pe drumuri cu praf se colmatează mai repede și crește consumul.

Se poate curăța filtrul de aer?

Suflarea cu aer comprimat e o soluție temporară și deteriorează mediul filtrant. La revizie se înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte filtre aer

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →