FILTRU ULEI Bosch

Filtre ulei

FILTRU ULEI Bosch

Cod: 0 451 103 354

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

29,37 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Filtru ulei Bosch. Elimină contaminanții și impuritățile din uleiul motor. Protejează componentele motorului de uzură prematură, asigurând ungere optimă și durabilitate. Înlocuire regulată garantează performanță motor și economie de combustibil.

Specificații

Cantitate 1
Înălțime [mm] 79
Dimensiune filet M 20 x 1,5
Diametru exterior [mm] 76
Diametru interior inel de etanșare [mm] 63
Diametru exterior inel de etanșare [mm] 72

Coduri OEM compatibile

FILTRU ULEI Bosch înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

LOMBARDINI 1042175104
LOMBARDINI 1042175116
JCB 333C1013
JCB 333C4085
FIAT 46402457
FIAT 46423474
FIAT 46468378
ALFA ROMEO 46519728
ALFA ROMEO 46805832
FIAT 60814435
FIAT 71736158
FIAT 7604770
LOMBARDINI ED0021751040S

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 41 modele de la 3 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
FIAT MAREA (185_) 1996–2007 1.9 TD 75 · 1.9 TD 100 (185AX_) · 2.4 TD 125 · +4
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 2000–2006 1.9 JTD (932B2) · 2.4 JTD (932B1) · 2.4 JTD (932BXF00) · +4
LANCIA KAPPA (838_) 1994–2001 2.0 20V (838AA1AA) · 2.4 20V (838AC1AA, 838AC11A) · 2.4 T.DS (838AE1AA, 838AH1AA) · +3
FIAT MAREA Weekend (185_) 1996–2003 2.4 JTD 130 · 1.9 TD 75 · 2.4 TD 125 · +3
ALFA ROMEO 156 (932_) 1997–2005 2.4 JTD (932AXC) · 2.4 JTD (932AXF00) · 2.4 JTD (932B1) · +3
FIAT PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1996–2026 1.7 TD · 1.9 D · 1.9 JTD · +3
FIAT DUCATO Kasten (280_) 1982–1990 1.9 D · 2.0 · 1.8 · +2
FIAT BRAVO I (182_) 1996–2001 1.9 JTD 105 · 2.0 HGT 20V (182AQ) · 1.9 JTD · +2
LANCIA KAPPA SW (838_) 1996–2001 2.4 20V (838BC1AA, 838BC11A) · 2.0 20V (838BG1AA) · 2.0 20V Turbo (838BM1AA) · +2
FIAT BRAVA (182_) 1996–2001 1.9 JTD · 1.9 TD 100 S (182.BF) · 1.9 TD 75 S (182.BF) · +1

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 41. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

La câți kilometri se schimbă filtrul de ulei?

La fiecare schimb de ulei — de regulă 10.000–15.000 km sau o dată pe an, oricare vine prima.

Pot folosi un filtru de altă marcă decât cea originală?

Da, dacă respectă specificația producătorului (dimensiune, presiune de deschidere a supapei de by-pass, filet). Codurile OEM din pagină arată exact ce înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte filtre ulei

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →