FILTRU ULEI Febi Bilstein

Filtre ulei

FILTRU ULEI Febi Bilstein

Cod: 39837

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

23,90 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Filtru ulei Febi Bilstein de înaltă calitate, asigură curățarea efectivă a uleiului motor. Construcție robustă cu mediu filtrant sintetic, capacitate mare de reținere a impurităților. Lungă durată de viață, instalare ușoară, performanță optimă.

Specificații

Înălțime [mm] 105
Greutate [kg] 0,051
Diametru interior [mm] 45
Diametru exterior [mm] 66

Coduri OEM compatibile

FILTRU ULEI Febi Bilstein înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

CHRYSLER 0055206816
CHRYSLER 0071751114
CHRYSLER 0071751128
VAUXHALL 055565960
VAUXHALL 055577033
VAUXHALL 055595538
OPEL 06 50 017
OPEL 06 50 061
OPEL 06 50 181
OPEL 06 50 221
OPEL 06 50 231
OPEL 08 60 134
VAUXHALL 093167122
VAUXHALL 093191747
VAUXHALL 093195463
VAUXHALL 093195862
VAUXHALL 095517794
OPEL 095528278
FORD 1 724 214
CITROËN 1109.CJ

Afișăm 20 din 61 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 90 modele de la 13 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
OPEL INSIGNIA A (G09) 2008–2017 2.0 CDTI 4x4 (68) · 2.0 Biturbo CDTI (68) · 2.0 Biturbo CDTI 4x4 (68) · +9
OPEL INSIGNIA A Stufenheck (G09) 2008–2017 2.0 CDTI 4x4 (69) · 2.0 Biturbo CDTI (69) · 2.0 Biturbo CDTI 4x4 (69) · +9
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2008–2017 2.0 Biturbo CDTI 4x4 (35) · 2.0 Biturbo CDTI (35) · 2.0 CDTI 4x4 (35) · +9
VAUXHALL INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2008–2017 2.0 CDTI (35) · 2.0 CDTI 4x4 (35) · 2.0 Biturbo CDTI (35) · +8
VAUXHALL INSIGNIA Mk I (A) Schrägheck (G09) 2008–2017 2.0 CDTI (68) · 2.0 CDTI 4x4 (68) · 2.0 Biturbo CDTI (68) · +8
VAUXHALL INSIGNIA Mk I (A) Stufenheck (G09) 2008–2017 2.0 CDTI (69) · 2.0 CDTI 4x4 (69) · 2.0 Biturbo CDTI (69) · +6
ALFA ROMEO 159 (939_) 2005–2012 2.0 JTDM (939AXQ1B) · 1.9 JTDM 16V (939AXC1B, 939AXC12) · 1.9 JTDM 16V (939AXF1B, 939AXC1B) · +5
ALFA ROMEO 159 Sportwagon (939_) 2006–2011 2.0 JTDM (939BXQ1B) · 1.9 JTDM 16V (939BXC1B, 939BXC12) · 1.9 JTDM 16V (939BXC1B) · +5
FIAT DOBLO Cargo (263_) 2010–2026 1.6 D Multijet (263WXD1B, 263WXR1B, 263WXX1B, 263ZXD1B,... · 1.6 D Multijet · 1.6 D Multijet (263ZXE1B, 263ZXS1B, 263ZXY1B, 263WXE1B,... · +5
LANCIA DELTA III (844_) 2008–2014 1.6 D Multijet (844.AXF11, 844.AXF1A) · 1.6 D Multijet (844.AXP1A) · 2.0 D Multijet (844.AXG1A, 844.AXN1A) · +4

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 90. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

La câți kilometri se schimbă filtrul de ulei?

La fiecare schimb de ulei — de regulă 10.000–15.000 km sau o dată pe an, oricare vine prima.

Pot folosi un filtru de altă marcă decât cea originală?

Da, dacă respectă specificația producătorului (dimensiune, presiune de deschidere a supapei de by-pass, filet). Codurile OEM din pagină arată exact ce înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte filtre ulei

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →