FILTRU ULEI Bosch

Filtre ulei

FILTRU ULEI Bosch

Cod: 0 451 103 300

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

20,82 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Filtru ulei Bosch original, asigură filtrarea eficientă a uleiului motor, eliminând impuritățile și depunerile. Protejează motorul de uzură și coroziune, menține viscozitatea și proprietățile lubrifiantului. Înlocuire regulată garantează funcționarea optimă a motorului și prelungește intervalul de revizie.

Specificații

Cantitate 1
Înălțime [mm] 74
Dimensiune filet M 20 x 1,5
Diametru exterior [mm] 76
Diametru interior inel de etanșare [mm] 62
Diametru exterior inel de etanșare [mm] 72
Presiune de deschidere supapă by-pass [bar] 1,65

Coduri OEM compatibile

FILTRU ULEI Bosch înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

FIAT 46423474
FIAT 46468378
FIAT 46805832
ALFA ROMEO 46808398
FIAT 60612882
FIAT 60621830
FIAT 60621890
FIAT 606218900
FIAT 60655594
FIAT 60657858
ALFA ROMEO 60810852
FIAT 71736159
ALFA ROMEO 71753742
FIAT 7715489
FIAT 9558048380
AUSTIN FH1 026
FIAT K9558048380
AC X4032E

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 41 modele de la 3 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
ALFA ROMEO 156 (932_) 1997–2005 1.9 JTD (932.AXN00, 932.BXE00) · 1.6 16V T.SPARK (932.A4, 932.A4100) · 2.0 16V T.SPARK (932A2) · +6
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 1997–2006 2.0 16V T.SPARK (932A2) · 1.8 16V T.SPARK (932A3) · 2.0 16V T.SPARK (932B21__) · +5
ALFA ROMEO 145 (930_) 1995–2001 1.6 16V T.S. (930.A2C) · 2.0 16V T.S. (930.A5) · 1.4 i.e. 16V T.S. (930.A3A) · +4
ALFA ROMEO 146 (930_) 1995–2001 2.0 16V T.S. (930.B5) · 1.4 i.e. 16V T.S. (930.B3A) · 1.8 i.e. 16V T.S. (930.B1A) · +4
ALFA ROMEO 147 (937_) 2001–2010 1.6 LPG (937BXB1A) · 1.6 LPG (937AXA1A) · 1.6 16V T.SPARK (937.AXA1A, 937.AXB1A, 937.BXB1A) · +2
FIAT PUNTO (188_) 1999–2012 1.2 Bipower (188BXA1A) · 1.2 60 (188.030, .050, .130, .150, .230, .250) · 1.8 130 HGT (188.738, .718) · +1
FIAT MAREA (185_) 1996–2002 1.8 115 16V · 2.0 150 20V · 2.0 155 20V · +1
FIAT MAREA Weekend (185_) 1996–2003 1.8 115 16V · 2.0 150 20V · 2.0 155 20V · +1
LANCIA LYBRA (839_) 1999–2005 1.8 16V (839AXB1A, 839AXG1A) · 2.0 20V (839AXC11, 839AXC1A) · 2.0 20V (839AXH1A) · +1
LANCIA THESIS (841_) 2002–2009 2.0 Turbo (841AXA1B03) · 2.4 (841AXB1B00) · 3.0 V6 (841AXC1101) · +1

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 41. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

La câți kilometri se schimbă filtrul de ulei?

La fiecare schimb de ulei — de regulă 10.000–15.000 km sau o dată pe an, oricare vine prima.

Pot folosi un filtru de altă marcă decât cea originală?

Da, dacă respectă specificația producătorului (dimensiune, presiune de deschidere a supapei de by-pass, filet). Codurile OEM din pagină arată exact ce înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte filtre ulei

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →