Filtru ulei | Febi Bilstein Febi Bilstein

Filtre ulei

Filtru ulei | Febi Bilstein Febi Bilstein

Cod: 31300

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

17,53 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Filtru ulei marca Febi Bilstein, esential pentru protectia motorului. Retine impuritatile si particulele metalice din ulei. Asigura circulatia optima a uleiului prin sistem. Media filtranta de inalta calitate cu capacitate ridicata. Inlocuire conform intervalelor de intretinere recomandate pentru performanta motora.

Specificații

Înălțime [mm] 76
Greutate [kg] 0,34
Dimensiune filet interior M20 x 1,5
Diametru exterior [mm] 77
Diametru inel de etanșare [mm] 71

Coduri OEM compatibile

Filtru ulei | Febi Bilstein Febi Bilstein înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

CITROËN 1106.X6
PEUGEOT 1109.87
CITROËN 1109.AP
CITROËN 1109.J9
CITROËN 1109.K7
PEUGEOT 1109.N2
CITROËN 1109.N3
PEUGEOT 1109.N4
CITROËN 1109.N5
PEUGEOT 1109.S7
CITROËN 1109.S8
CATERPILLAR 1N-4402
CATERPILLAR 1N-4402H
JCB 333C4085
ALFA ROMEO 46402457
ALFA ROMEO 46423474
FIAT 46468378
ALFA ROMEO 46519728
ALFA ROMEO 46805832
ALFA ROMEO 46808398

Afișăm 20 din 45 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 157 modele de la 11 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
CITROËN BX (XB-_) 1982–1994 14 E · 16 · 16 (XB180Z) · +35
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1987–1998 1.1 · 1.4 · 1.9 GTI · +28
CITROËN BX Break (XB-_) 1983–1994 16 · 16 (XB180Z) · 19 · +27
PEUGEOT 405 I (15B) 1987–1993 1.6 · 1.9 · 1.9 Sport MI-16 · +23
PEUGEOT 306 Schrägheck (7A, 7C, N3, N5) 1993–2003 1.9 DT · 1.1 · 1.4 · +19
PEUGEOT 306 (7B, N3, N5) 1993–2001 1.1 · 1.4 SL · 1.8 ST · +19
PEUGEOT 406 (8B) 1995–2004 1.6 · 1.8 16V · 2.0 16V · +19
CITROËN ZX (N2) 1991–1997 1.9 D · 1.9 TD · 1.4 i · +18
PEUGEOT 405 I Break (15E) 1987–1992 1.6 · 1.9 · 1.8 TD · +18
PEUGEOT 309 I (10C, 10A) 1985–1989 1.1 · 1.3 · 1.4 · +17

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 157. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

La câți kilometri se schimbă filtrul de ulei?

La fiecare schimb de ulei — de regulă 10.000–15.000 km sau o dată pe an, oricare vine prima.

Pot folosi un filtru de altă marcă decât cea originală?

Da, dacă respectă specificația producătorului (dimensiune, presiune de deschidere a supapei de by-pass, filet). Codurile OEM din pagină arată exact ce înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte filtre ulei

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →