Vezi și toate plăcuțe frână din stoc , sau caută după mașina ta .

Set Placute Frana,frana Disc BOSCH 0 986 424 833

Set Placute Frana,frana Disc BOSCH

Cod: 0 986 424 833

137,17 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în 24–72h

Fotografia este a produsului real, din catalogul nostru. Verifică întotdeauna codul piesei demontate înainte de comandă.

Specificații tehnice

Aprobare ECE-R90
Grosime [mm] 18
Articol suplimentar/Info suplimentară 2 cu instructiuni montaj

Echivalențe la alți producători

Repere interschimbabile identificate în cataloagele producătorilor — utile când compari prețuri sau piesa demontată poartă alt brand:

Coduri OEM compatibile

Reperele originale pe care BOSCH 0 986 424 833 le înlocuiește — compară cu codul de pe piesa demontată:

IVECO 2994086
IVECO 2995631
IVECO 2996091
IVECO 2996605
IVECO 2997702
IVECO 42470835
IVECO 42548191
RENAULT 50 01 844 747
RENAULT 50 01 850 859
IVECO 500055562
IVECO 500055565

Se montează pe

Compatibilitate după tipul de vehicul (kType) — 10 modele de la 3 mărci. Verifică motorizarea înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
RENAULT TRUCKS MASCOTT Kasten 1999–2010 150.65 (A00300166) · 130.55 · 130.35 · +12
IVECO DAILY III Pritsche/Fahrgestell 1999–2006 29 L 11 · 35 S 9,35 C 9 · 35 S 11,35 C 11 (A2FC13AA, A6FBU4AB, A2NB14A1, A2ND13A1,... · +11
IVECO DAILY III Kasten 1999–2007 35 S 9 V,35 C 9 V · 35 S 11 V,35 C 11 V · 35 S 13 V,35 C 13 V · +11
RENAULT TRUCKS MASCOTT Pritsche/Fahrgestell 1999–2013 110 · 140 · 130 · +10
IVECO DAILY III Bus 1999–2006 35 S 13, 40 C 13, 50 C 13 · 35 S 12, 35 C 12, 40 C 12 · 35 S 14, 50 C 14 (ATPA9FH2)
IVECO DAILY II Kasten 2000–2007 2.8 D · 2.8 D HM 4180
RENAULT MASCOTT Kasten (FH_) 1999–2004 110 · 150
RENAULT MASCOTT Pritsche/Fahrgestell (UH_, HH_) 1999–2005 110 · 150
IVECO DAILY V Kasten 2012–2014 35S14
IVECO DAILY IV Kasten 2007–2012 35S14

Întrebări frecvente

Cât durează un set de plăcuțe de frână?

În mod obișnuit 30.000–60.000 km, în funcție de stilul de condus și de trafic. În oraș, cu opriri dese, se ajunge la limita de jos.

Se schimbă plăcuțele pe ambele roți ale aceleiași punți?

Da, întotdeauna în set, pe toată puntea. Altfel frânarea devine inegală, iar mașina trage lateral.

Când se schimbă și discurile?

Dacă grosimea discului a coborât sub minimul marcat pe el sau dacă apar vibrații la frânare, discurile se înlocuiesc odată cu plăcuțele.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Repere înrudite

Nu ai găsit reperul potrivit?

Catalogul complet are peste 5.958 de repere fotografiate, plus stocul sincronizat pe categorii și pe model de mașină.