Vezi și toate plăcuțe frână din stoc , sau caută după mașina ta .

Set Placute Frana,frana Disc BOSCH 0 986 494 014

Set Placute Frana,frana Disc BOSCH

Cod: 0 986 494 014

117,74 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în 24–72h

Fotografia este a produsului real, din catalogul nostru. Verifică întotdeauna codul piesei demontate înainte de comandă.

Specificații tehnice

Aprobare ECE-R90
Articol suplimentar/Info suplimentară 2 cu instructiuni montaj

Echivalențe la alți producători

Repere interschimbabile identificate în cataloagele producătorilor — utile când compari prețuri sau piesa demontată poartă alt brand:

Coduri OEM compatibile

Reperele originale pe care BOSCH 0 986 494 014 le înlocuiește — compară cu codul de pe piesa demontată:

CHEVROLET 09 193 251
OPEL 09193251
SAAB 16 05 025
SAAB 16 05 037
SAAB 16 05 039
SAAB 16 05 040
SAAB 16 05 093
SAAB 16 05 105
SAAB 16 05 961
OPEL 1605025
OPEL 1605037
OPEL 1605039
OPEL 1605040
OPEL 1605093
OPEL 1605105
OPEL 1605961
SAAB 91 17 717
SAAB 91 93 251
OPEL 91 95 147
SAAB 91 95 641

Afișăm 20 din 34 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate după tipul de vehicul (kType) — 23 modele de la 4 mărci. Verifică motorizarea înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
OPEL ASTRA G CC (T98) 1998–2005 1.2 16V (F08, F48) · 2.0 OPC (F08, F48) · 1.6 LPG (F08, F48) · +22
OPEL ASTRA G Caravan (T98) 1998–2004 1.2 16V (F35) · 1.6 LPG (F35) · 1.4 LPG (F35) · +19
OPEL ASTRA G Stufenheck (T98) 1998–2009 1.2 16V (F69) · 1.8 16V (F69) · 1.7 CDTI (F69) · +18
OPEL ZAFIRA A Großraumlimousine (T98) 1999–2005 1.6 LPG (F75) · 1.6 16V (F75) · 1.8 16V (F75) · +9
VAUXHALL ASTRA Mk IV (G) CC (T98) 1998–2005 2.0 SRI Turbo (F08) · 1.8 16V (F08, F48) · 1.4 16V (F08, F48) · +8
OPEL ASTRA G Kasten/Kombi (F70) 1998–2005 1.4 (F70) · 1.6 (F70) · 1.2 (F70) · +8
VAUXHALL ASTRA Mk IV (G) Stufenheck (T98) 1998–2005 1.7 DTI 16V · 2.0 DI · 1.8 16V · +7
VAUXHALL ASTRA Mk IV (G) Kombi (T98) 1998–2005 1.6 · 1.8 16V · 2.0 DI · +7
OPEL ASTRA G Coupe (T98) 2000–2005 1.8 16V (F07) · 2.2 16V (F07) · 2.0 16V Turbo (F07) · +6
VAUXHALL ZAFIRA A (T98) 1998–2005 1.8 16V · 2.2 16V · 2.0 · +5

Întrebări frecvente

Cât durează un set de plăcuțe de frână?

În mod obișnuit 30.000–60.000 km, în funcție de stilul de condus și de trafic. În oraș, cu opriri dese, se ajunge la limita de jos.

Se schimbă plăcuțele pe ambele roți ale aceleiași punți?

Da, întotdeauna în set, pe toată puntea. Altfel frânarea devine inegală, iar mașina trage lateral.

Când se schimbă și discurile?

Dacă grosimea discului a coborât sub minimul marcat pe el sau dacă apar vibrații la frânare, discurile se înlocuiesc odată cu plăcuțele.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Repere înrudite

Nu ai găsit reperul potrivit?

Catalogul complet are peste 5.958 de repere fotografiate, plus stocul sincronizat pe categorii și pe model de mașină.