Vezi și toate filtre ulei din stoc , sau caută după mașina ta .

Filtru Ulei BOSCH F 026 407 026

Filtru Ulei BOSCH

Cod: F 026 407 026

43,53 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în 24–72h

Fotografia este a produsului real, din catalogul nostru. Verifică întotdeauna codul piesei demontate înainte de comandă.

Specificații tehnice

Diametru 1 [mm] 80
Diametru 2 [mm] 39
Articol suplimentar/Info suplimentară cu garnituri

Echivalențe la alți producători

Repere interschimbabile identificate în cataloagele producătorilor — utile când compari prețuri sau piesa demontată poartă alt brand:

Coduri OEM compatibile

Reperele originale pe care BOSCH F 026 407 026 le înlocuiește — compară cu codul de pe piesa demontată:

MERCEDES-BENZ 000 180 17 09
KÄSSBOHRER 0001801709
CLAAS 0005459530
LINDE 0009831637
DEUTZ-FAHR 02931095
CLAAS 05459530
VOLVO 11708551
DEUTZ-FAHR 2931095
DEUTZ-FAHR 4252248
TEREX 44012512
CLAAS 545 953 0
KÄSSBOHRER 8 312 088 007 0
MERCEDES-BENZ 906 180 00 09
MERCEDES-BENZ 906 180 02 09
MERCEDES-BENZ 906 184 03 25
LINDE 9831637
MERCEDES-BENZ A 000 180 17 09
MERCEDES-BENZ A 906 180 00 09
MERCEDES-BENZ A 906 180 02 09
MERCEDES-BENZ A 906 184 03 25

Afișăm 20 din 21 coduri originale echivalente.

Întrebări frecvente

La câți kilometri se schimbă filtrul de ulei?

La fiecare schimb de ulei — de regulă 10.000–15.000 km sau o dată pe an, oricare vine prima.

Pot folosi un filtru de altă marcă decât cea originală?

Da, dacă respectă specificația producătorului (dimensiune, presiune de deschidere a supapei de by-pass, filet). Codurile OEM din pagină arată exact ce înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Repere înrudite

Nu ai găsit reperul potrivit?

Catalogul complet are peste 5.958 de repere fotografiate, plus stocul sincronizat pe categorii și pe model de mașină.