Vezi și toate filtre ulei din stoc , sau caută după mașina ta .

Filtru Ulei BOSCH F 026 407 040

Filtru Ulei BOSCH

Cod: F 026 407 040

37,62 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în 24–72h

Fotografia este a produsului real, din catalogul nostru. Verifică întotdeauna codul piesei demontate înainte de comandă.

Specificații tehnice

Diametru 1 [mm] 40,5
Diametru 2 [mm] 28
Articol suplimentar/Info suplimentară cu etansare

Echivalențe la alți producători

Repere interschimbabile identificate în cataloagele producătorilor — utile când compari prețuri sau piesa demontată poartă alt brand:

Coduri OEM compatibile

Reperele originale pe care BOSCH F 026 407 040 le înlocuiește — compară cu codul de pe piesa demontată:

MERCEDES-BENZ 000 180 16 09
MERCEDES-BENZ 000 180 16 09 64
STIHL 0170778
MAGIRUS-DEUTZ 02931094
MAGIRUS-DEUTZ 04252239
VOLVO 11708550
MAGIRUS-DEUTZ 2931094
MAGIRUS-DEUTZ 4252239
RENAULT 50 21 107 434
MANITOU 608773
MERCEDES-BENZ 686 180 00 09
SENNEBOGEN 80543
MERCEDES-BENZ 904 180 00 09
MERCEDES-BENZ 904 180 02 10
MERCEDES-BENZ 906 180 01 09
MERCEDES-BENZ 906 180 01 09 10
MERCEDES-BENZ 906 184 02 25
MERCEDES-BENZ A 000 180 16 09
MERCEDES-BENZ A 000 180 16 09 64
MERCEDES-BENZ A 686 180 00 09

Afișăm 20 din 28 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate după tipul de vehicul (kType) — 4 modele de la 1 marcă. Verifică motorizarea înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
MERCEDES-BENZ VARIO Pritsche/Fahrgestell (B670, B668, B667) 1996–2026 613 D, 614 D (668.321, 668.322, 668.323) · 613 D, 614 D (668.331, 668.332) · 615 D, 616 D (668.321, 668.322, 668.323) · +27
MERCEDES-BENZ VARIO Kasten (B667, B670, B668) 1996–2013 613 D, 614 D (668.351, 668.352, 668.353) · 615 D, 616 D (668.351, 668.352, 668.353) · 813 D, 814 D (670.351, 670.352, 670.353) · +11
MERCEDES-BENZ VARIO Bus (B670) 1996–2026 O 810 (670.373, 670.374) · O 814 (670.373, 670.374) · O 815 (670.373, 670.374) · +4
MERCEDES-BENZ VARIO Triebkopf 1996–2013 814 DT (670.398) · 816 DT (670.398) · 810 DT (670.398) · +3

Întrebări frecvente

La câți kilometri se schimbă filtrul de ulei?

La fiecare schimb de ulei — de regulă 10.000–15.000 km sau o dată pe an, oricare vine prima.

Pot folosi un filtru de altă marcă decât cea originală?

Da, dacă respectă specificația producătorului (dimensiune, presiune de deschidere a supapei de by-pass, filet). Codurile OEM din pagină arată exact ce înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Repere înrudite

Nu ai găsit reperul potrivit?

Catalogul complet are peste 5.958 de repere fotografiate, plus stocul sincronizat pe categorii și pe model de mașină.