Vezi și toate plăcuțe frână din stoc , sau caută după mașina ta .

Set Placute Frana,frana Disc ATE 13.0460-7115.2

Set Placute Frana,frana Disc ATE

Cod: 13.0460-7115.2

209,71 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în 24–72h

Fotografia este a produsului real, din catalogul nostru. Verifică întotdeauna codul piesei demontate înainte de comandă.

Specificații tehnice

Aprobare E1 90R-02A0325/0210
Contact indicator uzura fara contact integrat avertizare uzura

Coduri OEM compatibile

Reperele originale pe care ATE 13.0460-7115.2 le înlocuiește — compară cu codul de pe piesa demontată:

OPEL 16 05 000
OPEL 16 05 034
OPEL 16 05 070
OPEL 16 05 091
OPEL 16 05 121
OPEL 16 05 959
OPEL 90544025
OPEL 9195144
OPEL 9195607
OPEL 93171035
OPEL 93184519
OPEL 93188726

Se montează pe

Compatibilitate după tipul de vehicul (kType) — 17 modele de la 2 mărci. Verifică motorizarea înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
OPEL ASTRA G CC (T98) 1998–2009 1.2 16V (F08, F48) · 1.6 (F08, F48) · 1.6 16V (F08, F48) · +15
VAUXHALL ASTRA Mk IV (G) CC (T98) 1998–2005 1.6 Dualfuel (F08) · 1.6 (F08, F48) · 1.4 16V (F08, F48) · +15
VAUXHALL ASTRA Mk IV (G) Kombi (T98) 1998–2005 1.6 Dualfuel · 1.4 16V · 1.6 · +15
OPEL ASTRA G Stufenheck (T98) 1998–2009 1.6 LPG (F69) · 1.6 (F69) · 1.6 16V (F69) · +14
OPEL ASTRA G Caravan (T98) 1998–2004 1.2 16V (F35) · 1.6 (F35) · 1.6 16V (F35) · +13
VAUXHALL ASTRA Mk IV (G) Stufenheck (T98) 1998–2005 1.6 Dualfuel · 2.0 DI · 1.8 16V · +13
VAUXHALL ASTRAVAN Mk IV (G) Kasten/Kombi (T98) 1998–2006 1.7 DTI 16V · 1.6 Dualfuel · 1.6 i · +8
OPEL ASTRA G Kasten/Kombi (F70) 1998–2005 1.6 (F70) · 1.7 DTI 16V (F70) · 1.7 TD (F70) · +8
OPEL ZAFIRA A Großraumlimousine (T98) 1999–2005 1.6 16V (F75) · 1.8 16V (F75) · 2.0 DTI 16V (F75) · +6
VAUXHALL ZAFIRA A (T98) 1998–2005 1.8 16V · 1.6 CNG · 1.8 Dualfuel · +5

Întrebări frecvente

Cât durează un set de plăcuțe de frână?

În mod obișnuit 30.000–60.000 km, în funcție de stilul de condus și de trafic. În oraș, cu opriri dese, se ajunge la limita de jos.

Se schimbă plăcuțele pe ambele roți ale aceleiași punți?

Da, întotdeauna în set, pe toată puntea. Altfel frânarea devine inegală, iar mașina trage lateral.

Când se schimbă și discurile?

Dacă grosimea discului a coborât sub minimul marcat pe el sau dacă apar vibrații la frânare, discurile se înlocuiesc odată cu plăcuțele.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Repere înrudite

Nu ai găsit reperul potrivit?

Catalogul complet are peste 5.958 de repere fotografiate, plus stocul sincronizat pe categorii și pe model de mașină.