Vezi și toate plăcuțe frână din stoc , sau caută după mașina ta .

Set Placute Frana,frana Disc ATE 13.0460-7179.2

Set Placute Frana,frana Disc ATE

Cod: 13.0460-7179.2

233,96 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în 24–72h

Fotografia este a produsului real, din catalogul nostru. Verifică întotdeauna codul piesei demontate înainte de comandă.

Specificații tehnice

Aprobare E1 90R-02A0335/0224

Coduri OEM compatibile

Reperele originale pe care ATE 13.0460-7179.2 le înlocuiește — compară cu codul de pe piesa demontată:

OPEL 16 05 080
OPEL 16 05 099
OPEL 16 05 177
OPEL 16 05 252
OPEL 16 05 456
OPEL 16 05 992
OPEL 16 05 996
OPEL 16 05 997
OPEL 16 05 998
OPEL 93176429
OPEL 93179707
OPEL 93179708
OPEL 93181189
OPEL 93186713
OPEL 93189698
OPEL 93192578
OPEL 95514416

Se montează pe

Compatibilitate după tipul de vehicul (kType) — 40 modele de la 2 mărci. Verifică motorizarea înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
OPEL ASTRA H Caravan (A04) 2004–2014 1.6 LPG (L35) · 1.4 LPG (L35) · 1.4 (L35) · +17
OPEL ASTRA H (A04) 2004–2014 1.4 LPG (L48) · 1.4 (L48) · 1.6 (L48) · +17
OPEL ASTRA H GTC (A04) 2005–2010 1.4 (L08) · 2.0 Turbo (L08) · 1.6 (L08) · +15
VAUXHALL ASTRA Mk V (H) (A04) 2004–2011 1.4 (L48) · 1.6 (L48) · 1.8 (L48) · +12
OPEL ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 2005–2015 1.6 (M75) · 2.0 (M75) · 2.2 (M75) · +12
VAUXHALL ASTRA Mk V (H) Kombi (A04) 2004–2012 1.4 (L35) · 1.6 (L35) · 1.8 (L35) · +12
VAUXHALL ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 2005–2010 1.6 (L08) · 1.8 (L08) · 2.0 Turbo (L08) · +10
VAUXHALL MERIVA Mk II (B) (S10) 2010–2017 1.3 CDTi · 1.7 CDTi · 1.4 · +9
OPEL ASTRA H Kasten/Kombi (L70) 2004–2014 1.9 CDTI (L70) · 1.9 CDTI 16V (L70) · 1.3 CDTI (L70) · +9
OPEL MERIVA B Großraumlimousine (S10) 2010–2017 1.4 LPG (75) · 1.4 (75) · 1.7 CDTI (75) · +9

Întrebări frecvente

Cât durează un set de plăcuțe de frână?

În mod obișnuit 30.000–60.000 km, în funcție de stilul de condus și de trafic. În oraș, cu opriri dese, se ajunge la limita de jos.

Se schimbă plăcuțele pe ambele roți ale aceleiași punți?

Da, întotdeauna în set, pe toată puntea. Altfel frânarea devine inegală, iar mașina trage lateral.

Când se schimbă și discurile?

Dacă grosimea discului a coborât sub minimul marcat pe el sau dacă apar vibrații la frânare, discurile se înlocuiesc odată cu plăcuțele.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Repere înrudite

Nu ai găsit reperul potrivit?

Catalogul complet are peste 5.958 de repere fotografiate, plus stocul sincronizat pe categorii și pe model de mașină.