FILTRU ULEI FEBI BILSTEIN Febi Bilstein

Filtre ulei

FILTRU ULEI FEBI BILSTEIN Febi Bilstein

Cod: 32122

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

11,86 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Filtru ulei Febi Bilstein de înaltă performanță pentru motoare auto. Reține impurități și particule pentru protecția motorului. Material de filtrare multicapă de eficiență superioară. Asigură curgere optimă și presiune corectă a uleiului. Durată de viață lungă și schimbare ușoară.

Specificații

Înălțime [mm] 79
Greutate [kg] 0,29
Dimensiune filet interior M18 x 1,5
Diametru exterior [mm] 76

Coduri OEM compatibile

FILTRU ULEI FEBI BILSTEIN Febi Bilstein înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

OPEL 009118634
OPEL 055352643
OPEL 055496757
OPEL 06 50 104
OPEL 06 50 144
OPEL 06 50 401
OPEL 09118634
OPEL 093156245
OPEL 093156300
OPEL 093156954
OPEL 093183723
OPEL 093185475
OPEL 095509857
OPEL 30 06 005
SAAB 45 02 696
OPEL 55352643
OPEL 55496757
OPEL 6 50 104
OPEL 6 50 144
OPEL 6 50 401

Afișăm 20 din 43 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 191 modele de la 9 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
OPEL VECTRA A (J89) 1988–1995 2.0 i 16V (F19, M19) · 2.0 i 16V 4x4 (F19, M19) · 1.6 i (F19, M19) · +21
OPEL KADETT E CC (T85) 1984–1991 1.2 (C08, C48, D08, D48) · 1.3 N (C08, C48, D08, D48) · 1.3 S (C08, C48, D08, D48) · +16
VAUXHALL CAVALIER Mk III Stufenheck (J89) 1988–1995 1.4 S · 1.6 · 1.6 i · +16
OPEL INSIGNIA B Grand Sport (Z18) 2017–2026 1.5 (68) · 1.6 CDTi (68) · 2.0 CDTi (68) · +15
OPEL VECTRA A CC (J89) 1988–1995 2.0 i 16V (F68, M68) · 1.6 i (F68, M68) · 1.6 i Cat (F68, M68) · +14
OPEL KADETT E (T85) 1984–1992 1.2 (C19, D19) · 1.3 N (C19, D19) · 1.3 S (C19, D19) · +13
OPEL ASTRA F CC (T92) 1991–1998 1.8 i 16V (F08, M08, F68, M68) · 2.0 i 16V (F08, M08, F68, M68) · 1.4 i (F08, M08, F68, M68) · +13
OPEL ASTRA F Caravan (T92) 1991–1998 1.8 i 16V (F35, M35) · 2.0 i 16V (F35, M35) · 1.4 i (F35, M35) · +13
OPEL CORSA A CC (S83) 1982–1993 1.2 S (F08, M08, F68, M68) · 1.2 N (F08, M08, F68, M68) · 1.2 (F08, M08, F68, M68) · +12
OPEL ASTRA F Stufenheck (T92) 1991–1998 1.8 i 16V (F19, M19) · 2.0 i 16V (F19, M19) · 1.4 i (F19, M19) · +12

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 191. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

La câți kilometri se schimbă filtrul de ulei?

La fiecare schimb de ulei — de regulă 10.000–15.000 km sau o dată pe an, oricare vine prima.

Pot folosi un filtru de altă marcă decât cea originală?

Da, dacă respectă specificația producătorului (dimensiune, presiune de deschidere a supapei de by-pass, filet). Codurile OEM din pagină arată exact ce înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte filtre ulei

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →