FILTRU ULEI Febi Bilstein

Filtre ulei

FILTRU ULEI Febi Bilstein

Cod: 37257

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

16,81 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Filtru de ulei Febi Bilstein de înaltă calitate, conceput pentru filtrarea eficientă a uleiului motor. Asigură protecția optimă a motorului prin îndepărtarea impurităților și particulelor. Instalare simplă și compatibilitate cu diverse modele de vehicule. Garanție de durabilitate și performanță.

Specificații

Înălțime [mm] 107
Greutate [kg] 0,037
Diametru interior [mm] 22
Diametru exterior [mm] 57

Coduri OEM compatibile

FILTRU ULEI Febi Bilstein înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

VAUXHALL 055584685
VAUXHALL 055594651
VAUXHALL 055594652
OPEL 06 50 155
OPEL 06 50 172
OPEL 06 50 173
VAUXHALL 093185674
OPEL 095526685
OPEL 095526686
VAUXHALL 55584685
VAUXHALL 55594651
VAUXHALL 55594652
OPEL 56 50 359
OPEL 6 50 155
OPEL 6 50 172
OPEL 6 50 173
ALFA ROMEO 71744410
SAAB 93 185 674
VAUXHALL 93185674
OPEL 95526685

Afișăm 20 din 21 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 119 modele de la 9 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
AUDI A5 (8T3) 2007–2017 2.0 TDI quattro · 2.0 TFSI quattro · 1.8 TFSI · +28
AUDI A5 Sportback (8TA) 2009–2017 1.8 TFSI · 3.0 TDI quattro · 2.0 TFSI · +27
AUDI A4 B8 (8K2) 2007–2015 1.8 TFSI · 2.0 TDI · 3.0 TDI · +16
AUDI A4 B8 Avant (8K5) 2007–2015 1.8 TFSI · 2.0 TDI · 3.0 TDI · +16
OPEL CORSA D (S07) 2006–2014 1.2 LPG (L08, L68) · 1.4 (L08, L68) · 1.0 (L08, L68) · +15
VW CADDY IV Kasten/Großraumlimousine (SAA, SAH) 2015–2020 1.2 TSI · 1.4 TGI CNG · 1.4 TSI · +14
VAUXHALL CORSA Mk III (D) (S07) 2006–2014 1.6 VXR (L08) · 1.0 (L08) · 1.2 (L08) · +13
VW CADDY IV Großraumlimousine (SAB, SAJ) 2015–2020 1.4 TSI · 2.0 TDI 4motion · 2.0 TDI · +13
VW CADDY ALLTRACK IV Kasten/Großraumlimousine (SAA) 2015–2020 1.0 TSI · 1.2 TSI · 1.4 TGI CNG · +12
VW CADDY ALLTRACK IV Großraumlimousine (SAB) 2015–2026 1.0 TSI · 1.2 TSI · 1.4 TGI CNG · +11

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 119. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

La câți kilometri se schimbă filtrul de ulei?

La fiecare schimb de ulei — de regulă 10.000–15.000 km sau o dată pe an, oricare vine prima.

Pot folosi un filtru de altă marcă decât cea originală?

Da, dacă respectă specificația producătorului (dimensiune, presiune de deschidere a supapei de by-pass, filet). Codurile OEM din pagină arată exact ce înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte filtre ulei

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →