Filtru ulei | Febi Bilstein Febi Bilstein

Filtre ulei

Filtru ulei | Febi Bilstein Febi Bilstein

Cod: 32102

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

25,54 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Filtru ulei premium Febi Bilstein cu capacitate ridicată. Filtrare eficientă a uleiului motor cu reținere a contaminanților. Menține calitatea uleiului pe durata mai lungă. Montare simplă fără instrumente speciale. Performanță și durabilitate garantate. Potrivit pentru service periodic.

Specificații

Înălțime [mm] 131
Greutate [kg] 0,455
Dimensiune filet interior M22 x 1,5
Diametru exterior [mm] 94
Diametru inel de etanșare [mm] 72,4

Coduri OEM compatibile

Filtru ulei | Febi Bilstein Febi Bilstein înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

IVECO 000299 2188
IVECO 00299 2188
IVECO 0299 2188
CITROËN 1109.AS
CITROËN 1109.CH
CITROËN 1109.Y5
CITROËN 1109.Y6
CITROËN 16 062 674 80
CITROËN 16 095 637 80
IVECO 299 2188
CASE IH 2992188
IVECO 5 0003 8746
RENAULT TRUCKS 50 21 185 812
FIAT 504006145
FIAT 504084945
FIAT 71753739
FIAT 71771362
FIAT 8093784
FIAT 98485801

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 255 modele de la 20 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
RENAULT SCÉNIC I Großraumlimousine (JA0/1_, FA0_) 1999–2003 2.0 16V (JA1D, JA17) · 2.0 16V RX4 · 1.9 dCi RX4 · +8
MAZDA 626 III Station Wagon (GV) 1987–1997 2.0 (GVEW) · 2.2 12V (GV102) · 2.0 D Comprex (GVFW) · +7
MAZDA 323 C IV (BG) 1989–1994 1.3 (BG3S) · 1.6 (BG6Z) · 1.6 16V (BG6Z) · +7
HYUNDAI SANTA FÉ I (SM) 2001–2006 2.4 16V · 2.4 16V 4x4 · 2.0 CRDi · +7
HYUNDAI H-1 / STAREX Bus (A1) 1997–2007 2.4 · 2.5 TD · 2.4 4WD · +7
MAZDA 323 F VI Schrägheck (BJ) 1998–2004 1.3 16V (BJ3P, BJ14) · 1.5 16V (BJ5W) · 1.9 16V (BJ14) · +7
MERCEDES-BENZ M-CLASS (W163) 1998–2005 ML 400 CDI (163.128) · ML 500 (163.175) · ML 350 (163.157) · +6
MAZDA 323 III Hatchback (BF) 1985–1993 1.7 D (BF7S) · 1.1 · 1.3 (BF103) · +6
SUZUKI VITARA (ET, TA, TD) 1988–1998 2.0 V6 24V Allrad (SV620) · 2.0 TD Allrad (SV420D) · 1.6 Allrad (TA, TA01, SE416) · +6
MITSUBISHI PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 1990–1999 2.5 TD 4WD (V24W) · 3.0 V6 4WD (V23W, V43W) · 3.5 V6 24V (V25W, V45W) · +6

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 255. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

La câți kilometri se schimbă filtrul de ulei?

La fiecare schimb de ulei — de regulă 10.000–15.000 km sau o dată pe an, oricare vine prima.

Pot folosi un filtru de altă marcă decât cea originală?

Da, dacă respectă specificația producătorului (dimensiune, presiune de deschidere a supapei de by-pass, filet). Codurile OEM din pagină arată exact ce înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte filtre ulei

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →