FILTRU ULEI Febi Bilstein

Filtre ulei

FILTRU ULEI Febi Bilstein

Cod: 49661

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

29,00 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Filtru ulei Febi Bilstein profesional, elimină impurități și particule fine. Structură filtrante multi-strat cu capacitate mare. Asigură protecția motorului și menține viscozitatea uleiului. Compatible cu sisteme moderne de filtrare. Înlocuire simplă și economie de combustibil.

Specificații

Înălțime [mm] 87
Greutate [kg] 0,30
Dimensiune filet interior M22 x 1,5
Diametru exterior [mm] 74
Diametru inel de etanșare [mm] 71

Coduri OEM compatibile

FILTRU ULEI Febi Bilstein înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

VAUXHALL 012667194
OPEL 012670058
OPEL 012674698
OPEL 055496755
OPEL 055499629
OPEL 06 50 237
OPEL 095528296
VAUXHALL 12667194
OPEL 12670058
OPEL 12674698
OPEL 55496755
OPEL 55499629
OPEL 6 50 237
OPEL 95528296

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 47 modele de la 10 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
MERCEDES-BENZ A-CLASS (W176) 2012–2018 A 180 (176.042) · A 200 (176.043) · A 250 (176.044) · +19
MERCEDES-BENZ CLA Coupe (C117) 2013–2019 CLA 250 4-matic (117.346) · CLA 45 AMG 4-matic (117.352) · CLA 180 CDI / d (117.312) · +18
MERCEDES-BENZ GLA-CLASS (X156) 2013–2019 GLA 220 CDI / d 4-matic (156.905) · GLA 250 (156.944) · GLA 250 4-matic (156.946) · +17
MERCEDES-BENZ CLA Shooting Brake (X117) 2015–2019 CLA 180 (117.942) · CLA 200 (117.943) · CLA 250 (117.944) · +14
BMW 5 (E34) 1987–1995 520 i · 520 i 24V · 524 td · +12
HYUNDAI SANTA FÉ II (CM) 2006–2012 3.5 4x4 · 2.4 · 2.7 4x4 · +11
HYUNDAI SANTA FÉ I (SM) 2000–2006 2.7 4x4 · 2.4 16V · 2.7 V6 4x4 · +9
HYUNDAI H-1 / STAREX Bus (A1) 1997–2007 2.4 · 2.5 TD · 2.4 4WD · +8
BMW 5 Touring (E34) 1991–1996 520 i · 525 i · 525 tds · +7
OPEL ASTRA K (B16) 2015–2022 1.4 (68) · 1.4 Turbo (68) · 1.0 Turbo (68) · +7

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 47. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

La câți kilometri se schimbă filtrul de ulei?

La fiecare schimb de ulei — de regulă 10.000–15.000 km sau o dată pe an, oricare vine prima.

Pot folosi un filtru de altă marcă decât cea originală?

Da, dacă respectă specificația producătorului (dimensiune, presiune de deschidere a supapei de by-pass, filet). Codurile OEM din pagină arată exact ce înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte filtre ulei

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →