FILTRU ULEI Bosch

Filtre ulei

FILTRU ULEI Bosch

Cod: F 026 407 096

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

38,07 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Filtru ulei original Bosch care asigură protecția motorului prin filtrarea eficientă a impurităților. Design robust cu capacitate mare de retenție, menține uleiul curat și protejează componentele interne. Înlocuire regulată garantează funcționare optimă a motorului.

Specificații

Înălțime [mm] 105
Înălțime 1 [mm] 76
Diametru exterior [mm] 66
Diametru interior 1 [mm] 48
Diametru interior 2 [mm] 25
Diametru exterior 1 [mm] 49
Diametru exterior 2 [mm] 26

Coduri OEM compatibile

FILTRU ULEI Bosch înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

CITROËN 1109 CJ
SUZUKI 16510 68L10 000
SUZUKI 16510 79J60 000
SUZUKI 16510-68L10
SUZUKI 16510-79J60
SUZUKI 16510M68L10
SUZUKI 16510M68L10000
FORD 1724214
CHEVROLET 55 595 538
ALFA ROMEO 55206816
FIAT 55207208
FIAT 55214974
FIAT 6001073121
FIAT 6001073425
ALFA ROMEO 71751114
FIAT 71751127
ALFA ROMEO 71751128
ALFA ROMEO 71770689
FIAT 71777722
FIAT 71777723

Afișăm 20 din 24 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 52 modele de la 10 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
LANCIA DELTA III (844_) 2008–2014 1.6 D Multijet (844.AXP1A) · 1.6 D Multijet (844.AXF11, 844.AXF1A) · 2.0 D Multijet (844.AXG1A, 844.AXN1A) · +4
FIAT DOBLO Pritsche/Fahrgestell (263_) 2010–2023 1.3 D Multijet · 1.6 D Multijet (263HXE1B, 263HXS1B, 263HXY1B, 263YXE1B,... · 1.6 D Multijet (263YXD1B, 263XYR1B, 263YXX1B, 263HXD1B,... · +3
FIAT DOBLO Cargo (263_) 2010–2026 1.3 D Multijet · 1.6 D Multijet (263ZXE1B, 263ZXS1B, 263ZXY1B, 263WXE1B,... · 1.6 D Multijet (263WXD1B, 263WXR1B, 263WXX1B, 263ZXD1B,... · +3
ALFA ROMEO MITO (955_) 2008–2018 1.3 MultiJet (955AXT1A) · 1.3 MultiJet (955AXH1B, 955AXT1A) · 1.3 MultiJet (955AXT1A, 955AYA1A) · +3
ALFA ROMEO 159 (939_) 2005–2012 2.0 JTDM (939AXQ1B) · 1.8 TBi (939.AXN1B) · 2.0 JTDM (939AXR1B) · +3
ALFA ROMEO 159 Sportwagon (939_) 2006–2011 2.0 JTDM (939BXQ1B) · 1.8 TBi (939BXN1B) · 2.0 JTDM (939BXR1B) · +3
FIAT DOBLO Bus (263_) 2010–2023 1.3 D Multijet (263AXC1A) · 1.6 D Multijet (263AXH1A, 263AXL11, 263AXH1B) · 2.0 D Multijet (263AXF1B) · +2
FIAT GRANDE PUNTO (199_) 2005–2026 1.9 D Multijet · 1.6 D Multijet · 1.3 D Multijet · +2
FIAT BRAVO II (198_) 2007–2014 1.6 D Multijet (198AXM1B) · 2.0 D Multijet (198AXPIB) · 1.6 D Multijet (198AXH1B) · +2
FIAT SEDICI (189_) 2006–2014 2.0 D Multijet · 2.0 D Multijet 4x4 · 1.9 D Multijet 4x4 · +1

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 52. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

La câți kilometri se schimbă filtrul de ulei?

La fiecare schimb de ulei — de regulă 10.000–15.000 km sau o dată pe an, oricare vine prima.

Pot folosi un filtru de altă marcă decât cea originală?

Da, dacă respectă specificația producătorului (dimensiune, presiune de deschidere a supapei de by-pass, filet). Codurile OEM din pagină arată exact ce înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte filtre ulei

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →