FILTRU ULEI Bosch

Filtre ulei

FILTRU ULEI Bosch

Cod: F 026 407 067

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

31,82 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Filtru ulei Bosch pentru purificare uleiului motor. Reteaza impuritati si particule metalice din uleiul de ungere. Protejeaza componentele motorului de uzura accelerata. Schimbare regulata asigura functionare optima a motorului. Contribuie la extinderea duratei de viață și menținerea performanțelor motorului.

Specificații

Înălțime [mm] 101
Înălțime 1 [mm] 78
Diametru exterior [mm] 67
Diametru interior 1 [mm] 28
Diametru interior 2 [mm] 22
Diametru exterior 1 [mm] 67
Diametru exterior 2 [mm] 39

Coduri OEM compatibile

FILTRU ULEI Bosch înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

FORD 1565 249
SUZUKI 16510 86J00 000
SUZUKI 16510-86J00
SUZUKI 1651086J000
SUZUKI 16510M86J20
SUZUKI 16510M86J20000
SUZUKI 16510N86J00
SUZUKI 16510N86J00000
SUZUKI 16511 85E10 000
SUZUKI 16511-85E10
FORD 1758774
OPEL 47 08 750
ALFA ROMEO 55197218
FIAT 55238304
OPEL 5650367
TATA 570318139905
FIAT 71765464
FIAT 71773178
ALFA ROMEO 73504027
CHEVROLET 93 186 856

Afișăm 20 din 26 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 57 modele de la 7 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
FIAT PUNTO EVO (199_) 2008–2026 1.3 D Multijet (199AXD1B, 199AXD1A, 199BXD1B, 199BXD1A,... · 1.3 D Multijet (199AXC1A, 199BXC1A, 199AXT1A, 199BXT1A) · 1.3 D Multijet (199BXC1A) · +1
LANCIA YPSILON (843_) 2003–2011 1.3 JTD (843.AXD11, 843.AXD1A) · 1.3 D Multijet (843.AXF11, 843.AXF1A, 843.AXM11,... · 1.3 D Multijet (843.AXE11, 843.AXE1A) · +1
FIAT GRANDE PUNTO (199_) 2005–2026 1.3 D Multijet · 1.3 D Multijet (199.AXD11, 199.AXD1A, 199.AXD1B,... · +2
FIAT DOBLO Kasten/Großraumlimousine (223_) 2004–2026 1.3 D Multijet · 1.3 JTD 16V · 1.3 JTD 16V Multijet
FIAT PANDA (169_) 2003–2026 1.3 D Multijet (169.AXC1A) · 1.3 D Multijet 4x4 (169.AXC2A) · 1.3 D Multijet (169AXG1A, 169AXD1A)
FIAT GRANDE PUNTO Van (199_) 2006–2013 1.3 JTD Multijet (199CXC1A) · 1.3 JTD Multijet (199CXD1B)
OPEL CORSA D Kasten/Schrägheck (S07) 2006–2014 1.3 CDTI (L08) · +1
OPEL CORSA D (S07) 2006–2014 1.3 CDTI (L08, L68) · +1
OPEL CORSA C Kasten/Schrägheck (X01) 2005–2006 1.3 CDTI 16V (F08, W5L) · +1
OPEL COMBO Tour 2004–2011 1.3 CDTI 16V · +1

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 57. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

La câți kilometri se schimbă filtrul de ulei?

La fiecare schimb de ulei — de regulă 10.000–15.000 km sau o dată pe an, oricare vine prima.

Pot folosi un filtru de altă marcă decât cea originală?

Da, dacă respectă specificația producătorului (dimensiune, presiune de deschidere a supapei de by-pass, filet). Codurile OEM din pagină arată exact ce înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte filtre ulei

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →