Vezi și toate plăcuțe frână din stoc , sau caută după mașina ta .

Set Placute Frana,frana Disc TEXTAR 2919202

Set Placute Frana,frana Disc TEXTAR

Cod: 2919202

214,29 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în 24–72h

Fotografia este a produsului real, din catalogul nostru. Verifică întotdeauna codul piesei demontate înainte de comandă.

Specificații tehnice

Articol suplimentar/Info suplimentară 2 cu suruburi etrier
Articol suplimentar/Info suplimentară cu acceasorii
Articol necesar aditional (Cod articol) 98033700

Echivalențe la alți producători

Repere interschimbabile identificate în cataloagele producătorilor — utile când compari prețuri sau piesa demontată poartă alt brand:

Coduri OEM compatibile

Reperele originale pe care TEXTAR 2919202 le înlocuiește — compară cu codul de pe piesa demontată:

MERCEDES-BENZ 0044206720
MERCEDES-BENZ 0044208320
MERCEDES-BENZ 0054205220
MERCEDES-BENZ 0054207020
MERCEDES-BENZ 0064208420
MERCEDES-BENZ 0084205020
VW 2E0698151
VW 2E0698151B
VW 2E0698151E
VW 2E0698151H
MERCEDES-BENZ 9064210010
MERCEDES-BENZ 9064210400
MERCEDES-BENZ 9064210700
MERCEDES-BENZ 9064211600
MERCEDES-BENZ 9064212100
MERCEDES-BENZ 9074208101
MERCEDES-BENZ 9104204000
MERCEDES-BENZ A0044206720
MERCEDES-BENZ A0044208320
MERCEDES-BENZ A0054205220

Afișăm 20 din 31 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate după tipul de vehicul (kType) — 44 modele de la 5 mărci. Verifică motorizarea înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
MERCEDES-BENZ VITO Tourer (W447) 2014–2026 109 CDI / 109 BlueTEC (447.701, 447.703, 447.705) · 111 CDI / 111 BlueTEC (447.701, 447.703, 447.705) · eVITO (447.703, 447.705) · +22
MERCEDES-BENZ SPRINTER 3,5-t Platform/Chassis (B907, B910) 2018–2026 eSPRINTER RWD (907.133, 907.135) · 311 CDI (910.131, 910.133) · 311 CDI RWD (907.131, 907.133, 907.135, 907.231, 907.233... · +21
MERCEDES-BENZ SPRINTER 3,5-t Bus (B906) 2006–2020 318 CDI (906.731, 906.733, 906.735) · 319 CDI / BlueTEC (906.731, 906.733, 906.735) · 313 CDI 4x4 (906.731, 906.733, 906.735) · +20
MERCEDES-BENZ SPRINTER 3,5-t Van (B906) 2006–2020 319 CDI / BlueTEC 4x4 (906.631, 906.633, 906.635,... · 313 CDI (906.631, 906.633, 906.635, 906.637) · 313 CDI 4x4 (906.631, 906.633, 906.635, 906.637) · +20
MERCEDES-BENZ SPRINTER 3,5-t Platform/Chassis (B906) 2006–2018 313 CDI 4x4 (906.131, 906.133, 906.135, 906.231, 906.233... · 319 CDI / BlueTEC 4x4 (906.131, 906.133, 906.135,... · 324 (906.133, 906.135, 906.233, 906.235, 906.132,... · +20
MERCEDES-BENZ VITO / MIXTO Van (W639) 2003–2026 110 CDI (639.601, 639.603, 639.605) · 113 CDI (639.601, 639.603, 639.605) · 116 CDI (639.601, 639.603, 639.605) · +19
MERCEDES-BENZ VITO Bus (W639) 2003–2026 110 CDI (639.701, 639.703, 639.705) · 113 CDI (639.701, 639.703, 639.705) · 116 CDI (639.701, 639.703, 639.705) · +19
MERCEDES-BENZ SPRINTER 4-t Van (B907, B910) 2018–2026 414 CDI RWD (907.643, 907.645, 907.647) · 416 CDI RWD (907.643, 907.645, 907.647) · 419 CDI RWD (907.643, 907.645, 907.647) · +19
MERCEDES-BENZ SPRINTER 3,5-t Van (B907, B910) 2018–2026 311 CDI (910.631, 910.633) · 311 CDI RWD (907.633, 907.635, 907.631, 907.637) · 314 CDI (910.631, 910.633) · +18
MERCEDES-BENZ SPRINTER 4-t Platform/Chassis (B907, B910) 2018–2026 411 CDI RWD (907.141, 907.143, 907.145, 907.241, 907.243... · 414 CDI RWD (907.143, 907.145, 907.243, 907.245, 907.141... · 416 CDI RWD (907.143, 907.145, 907.243, 907.141, 907.241... · +18

Întrebări frecvente

Cât durează un set de plăcuțe de frână?

În mod obișnuit 30.000–60.000 km, în funcție de stilul de condus și de trafic. În oraș, cu opriri dese, se ajunge la limita de jos.

Se schimbă plăcuțele pe ambele roți ale aceleiași punți?

Da, întotdeauna în set, pe toată puntea. Altfel frânarea devine inegală, iar mașina trage lateral.

Când se schimbă și discurile?

Dacă grosimea discului a coborât sub minimul marcat pe el sau dacă apar vibrații la frânare, discurile se înlocuiesc odată cu plăcuțele.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Repere înrudite

Nu ai găsit reperul potrivit?

Catalogul complet are peste 5.958 de repere fotografiate, plus stocul sincronizat pe categorii și pe model de mașină.