Vezi și toate plăcuțe frână din stoc , sau caută după mașina ta .

Set Placute Frana,frana Disc TEXTAR 2446701

Set Placute Frana,frana Disc TEXTAR

Cod: 2446701

299,00 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în 24–72h

Fotografia este a produsului real, din catalogul nostru. Verifică întotdeauna codul piesei demontate înainte de comandă.

Specificații tehnice

Contact indicator uzura cu contact integrat avertizare uzura
Articol suplimentar/Info suplimentară 2 cu suruburi etrier
Articol suplimentar/Info suplimentară cu acceasorii

Echivalențe la alți producători

Repere interschimbabile identificate în cataloagele producătorilor — utile când compari prețuri sau piesa demontată poartă alt brand:

Coduri OEM compatibile

Reperele originale pe care TEXTAR 2446701 le înlocuiește — compară cu codul de pe piesa demontată:

FIAT 155253629
CITROËN 1612433680
CITROËN 1612433780
PEUGEOT 1623842680
PEUGEOT 1673603580
CITROËN 425375
CITROËN 425376
FIAT 6001073128
RAM 68230105AB
RAM 68230105AC
RAM 68269695AB
RAM 68294494AA
FIAT 71773145
FIAT 77364161
FIAT 77364319
FIAT 77366023
FIAT 77366024
FIAT 77367090

Se montează pe

Compatibilitate după tipul de vehicul (kType) — 19 modele de la 6 mărci. Verifică motorizarea înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
FIAT DUCATO Van (250_) 2006–2026 140 Natural Power · 150 Multijet 3,0 D · 115 Multijet 2,0 D · +21
PEUGEOT BOXER Van 2006–2026 3.0 HDi 175 · 2.2 HDi 110 · 2.2 HDi 130 · +21
FIAT DUCATO Platform/Chassis (250_) 2006–2026 150 Multijet 3,0 D · 115 Multijet 2,0 D · 150 Multijet 2,3 D · +18
CITROËN JUMPER II Van 2006–2026 2.2 HDi 110 · 2.2 HDi 130 · 2.2 HDi 150 · +18
FIAT DUCATO Bus (250_) 2006–2026 150 Multijet 3,0 D · 115 Multijet 2,0 D · 150 Multijet 2,3 D · +17
PEUGEOT BOXER Platform/Chassis 2006–2026 2.2 HDi 110 · 2.2 HDi 130 · 2.2 HDi 150 · +17
CITROËN JUMPER II Platform/Chassis 2006–2026 2.2 HDi 110 · 2.2 HDi 130 · 2.2 HDi 150 · +16
PEUGEOT BOXER Bus 2006–2026 2.2 HDi 110 · 2.2 HDi 130 · 2.2 HDi 150 · +12
CITROËN JUMPER II Bus 2006–2026 2.2 HDi 110 · 2.2 HDi 130 · 2.2 HDi 150 · +11
OPEL MOVANO C Van (U9) 2021–2026 2.2 D · 2.2 BlueHDi 120 · 2.2 BlueHDi 140 · +3

Întrebări frecvente

Cât durează un set de plăcuțe de frână?

În mod obișnuit 30.000–60.000 km, în funcție de stilul de condus și de trafic. În oraș, cu opriri dese, se ajunge la limita de jos.

Se schimbă plăcuțele pe ambele roți ale aceleiași punți?

Da, întotdeauna în set, pe toată puntea. Altfel frânarea devine inegală, iar mașina trage lateral.

Când se schimbă și discurile?

Dacă grosimea discului a coborât sub minimul marcat pe el sau dacă apar vibrații la frânare, discurile se înlocuiesc odată cu plăcuțele.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Repere înrudite

Nu ai găsit reperul potrivit?

Catalogul complet are peste 5.958 de repere fotografiate, plus stocul sincronizat pe categorii și pe model de mașină.