Vezi și toate plăcuțe frână din stoc , sau caută după mașina ta .

Set Placute Frana,frana Disc TEXTAR 2214101

Set Placute Frana,frana Disc TEXTAR

Cod: 2214101

209,77 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în 24–72h

Fotografia este a produsului real, din catalogul nostru. Verifică întotdeauna codul piesei demontate înainte de comandă.

Specificații tehnice

Grosime [mm] 16,1
Greutate [kg] 1,08
Contact indicator uzura pentru indicator avertizare

Echivalențe la alți producători

Repere interschimbabile identificate în cataloagele producătorilor — utile când compari prețuri sau piesa demontată poartă alt brand:

Coduri OEM compatibile

Reperele originale pe care TEXTAR 2214101 le înlocuiește — compară cu codul de pe piesa demontată:

VOLVO 31400432
VOLVO 31445621
VOLVO 31445622
VOLVO 31471265
VOLVO 31471266
VOLVO 32233035
VOLVO 32287446
JAGUAR J9C14009
JAGUAR J9C17943
JAGUAR J9C33358
JAGUAR J9C33359
LAND ROVER LR061385
LAND ROVER LR090707
LAND ROVER LR095295
LAND ROVER LR110327
LAND ROVER LR123010
LAND ROVER LR123519
LAND ROVER LR123595
LAND ROVER LR155059
LAND ROVER LR155123

Afișăm 20 din 44 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate după tipul de vehicul (kType) — 30 modele de la 7 mărci. Verifică motorizarea înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
VOLVO XC60 II (246) 2017–2026 B5 Mild-Hybrid Polestar AWD · D4 AWD · D5 AWD · +43
VOLVO V90 II Estate (235) 2016–2026 T5 · T6 AWD · D4 · +31
VOLVO S90 II (234) 2016–2026 T6 AWD · D5 AWD · D4 · +30
VOLVO XC90 II (256) 2014–2026 T6 AWD · D5 AWD · T8 Hybrid AWD · +29
VOLVO S60 III (224) 2019–2026 T8 Twin Engine AWD · T6 Twin Engine AWD · T8 Twin Engine Polestar AWD · +28
VOLVO V60 II (225) 2018–2026 T5 · T6 AWD · T8 Plug-in Hybrid AWD · +28
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2014–2026 2.0 D 4x4 · 2.2 D 4x4 · 2.0 4x4 · +26
LAND ROVER RANGE ROVER EVOQUE (L551) 2018–2026 2.0 D150 MHEV 4x4 · 2.0 D180 MHEV 4x4 · 2.0 D240 MHEV 4x4 · +18
JAGUAR XF II (X260) 2015–2026 3.0 · 2.0 · 3.0 D · +16
JAGUAR XE (X760) 2015–2026 5.0 SVO PROJECT 8 · 2.0 D · 2.0 · +16

Întrebări frecvente

Cât durează un set de plăcuțe de frână?

În mod obișnuit 30.000–60.000 km, în funcție de stilul de condus și de trafic. În oraș, cu opriri dese, se ajunge la limita de jos.

Se schimbă plăcuțele pe ambele roți ale aceleiași punți?

Da, întotdeauna în set, pe toată puntea. Altfel frânarea devine inegală, iar mașina trage lateral.

Când se schimbă și discurile?

Dacă grosimea discului a coborât sub minimul marcat pe el sau dacă apar vibrații la frânare, discurile se înlocuiesc odată cu plăcuțele.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Repere înrudite

Nu ai găsit reperul potrivit?

Catalogul complet are peste 5.958 de repere fotografiate, plus stocul sincronizat pe categorii și pe model de mașină.