Placuta, frana disc TEXTAR 2281301

Placuta, frana disc Q+ TEXTAR

Cod: 2281301

318,34 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în 24–72h

Fotografia este a produsului real, din catalogul nostru. Verifică întotdeauna codul piesei demontate înainte de comandă.

Specificații tehnice

Greutate [kg] 1,8
Denumire Suplimentara Q+
Contact indicator uzura pentru indicator avertizare

Echivalențe la alți producători

Repere interschimbabile identificate în cataloagele producătorilor — utile când compari prețuri sau piesa demontată poartă alt brand:

Coduri OEM compatibile

Reperele originale pe care TEXTAR 2281301 le înlocuiește — compară cu codul de pe piesa demontată:

CITROËN 1623162380
CITROËN 1636925480
CITROËN 1667817080
PEUGEOT 1678168480
OPEL 93487177
OPEL 95525370
TOYOTA SU001A8883
TOYOTA SU001B3587

Se montează pe

Compatibilitate după tipul de vehicul (kType) — 26 modele de la 6 mărci. Verifică motorizarea înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
PEUGEOT 3008 II SUV (MC_, MR_, MJ_, M4_) 2016–2026 Hybrid · Hybrid4 (M45GBU) · 2.0 BlueHDi 180 · +11
PEUGEOT 5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 2016–2026 1.2 THP (MRHNYH, MRHNYW, MRHNSJ, MRHNSU, MRHNSM) · 1.6 BlueHDi 100 (MCBHYB) · 1.6 BlueHDi 120 (MCBHZH, MCBHZW) · +9
OPEL GRANDLAND / GRANDLAND X (A18, P1UO) 2017–2026 1.2 (75) · 1.6 Turbo D (75) · 2.0 D (75) · +9
PEUGEOT RIFTER 2018–2026 1.2 PureTech 110 · 1.5 BlueHDi 75 (ECYHW) · 1.5 BlueHDi 100 · +7
OPEL COMBO Box Body/MPV (K9) 2018–2026 1.5 D · 1.2 · 1.5 D All-wheel Drive · +7
CITROËN GRAND C4 SPACETOURER (3A_, 3E_) 2018–2026 1.2 PureTech 130 · 1.6 THP 165 · 1.6 BlueHDi 100 · +7
PEUGEOT 508 II (FB_, FH_, F3_) 2018–2026 1.6 PureTech 180 (F35GFR) · 1.6 PureTech 225 (F35GGR) · 1.5 BlueHDI 130 (FBYHZJ, FBYHZR) · +6
CITROËN BERLINGO (ER_, EC_) 2018–2026 1.5 BlueHDi 130 (ECYHZJ, ECYHZR) · 1.5 BlueHDi 100 · 1.2 PureTech 110 · +6
CITROËN BERLINGO Box Body/MPV (K9) 2018–2026 PureTech 110 · 1.5 BlueHDi 100 · 1.5 BlueHDi 130 · +6
PEUGEOT PARTNER Box Body/MPV (K9) 2018–2026 1.5 BlueHDI 130 · 1.6 BlueHDI 75 · 1.6 BlueHDI 100 · +6

Întrebări frecvente

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Repere înrudite

Nu ai găsit reperul potrivit?

Catalogul complet are peste 5.958 de repere fotografiate, plus stocul sincronizat pe categorii și pe model de mașină.