Vezi și toate plăcuțe frână din stoc , sau caută după mașina ta .

Set Placute Frana,frana Disc BOSCH 0 986 494 528

Set Placute Frana,frana Disc BOSCH

Cod: 0 986 494 528

106,94 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în 24–72h

Fotografia este a produsului real, din catalogul nostru. Verifică întotdeauna codul piesei demontate înainte de comandă.

Specificații tehnice

Aprobare ECE-R90
Articol suplimentar/Info suplimentară 2 cu tabla anti scartait

Echivalențe la alți producători

Repere interschimbabile identificate în cataloagele producătorilor — utile când compari prețuri sau piesa demontată poartă alt brand:

Coduri OEM compatibile

Reperele originale pe care BOSCH 0 986 494 528 le înlocuiește — compară cu codul de pe piesa demontată:

SAAB 1012799240
CHEVROLET 12 799 240
FORD 1233679
OPEL 12799240
FORD 1324300
OPEL 13322091
FORD 1360254
FORD 1360304
FORD 1360306
FORD 1459016
FORD 1566096
OPEL 16 05 065
OPEL 16 05 117
OPEL 16 05 196
OPEL 16 05 200
OPEL 16 05 973
OPEL 16 05 993
OPEL 16050650
CHEVROLET 1605117
FORD 1683374

Afișăm 20 din 100 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate după tipul de vehicul (kType) — 69 modele de la 13 mărci. Verifică motorizarea înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
FORD FOCUS III 2010–2020 2.0 ST · Electric · 1.6 LPG · +31
FORD FOCUS III Turnier 2010–2020 2.0 ST · 1.6 LPG · 1.6 Ti · +26
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2002–2015 2.0 t BioPower XWD · 2.8 Turbo V6 XWD · 2.0 T16 · +26
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2005–2015 2.0 t Bio Power XWD · 2.0 t BioPower XWD · 2.8 Turbo V6 XWD · +26
FORD C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 2010–2019 2.0 TDCi · 1.0 EcoBoost · 1.6 Ti · +25
FORD FOCUS III Stufenheck 2010–2020 2.0 GDi · 1.6 Ti · 1.6 TDCi · +23
VOLVO V40 Cross Country (526) 2012–2019 T5 DRIVe · D2 · T3 · +22
VOLVO V50 (545) 2003–2012 D2 · 2.0 FlexFuel · D4 · +20
FORD KUGA II (DM2) 2012–2026 1.6 EcoBoost · 1.6 EcoBoost 4x4 · 2.0 TDCi · +20
CITROËN C5 III (RD_) 2008–2017 1.6 VTi 120 (RD5FS8, RD5FSA) · 1.8 16V (RD6FXC) · 1.6 HDi 110 (RD9HZC) · +20

Întrebări frecvente

Cât durează un set de plăcuțe de frână?

În mod obișnuit 30.000–60.000 km, în funcție de stilul de condus și de trafic. În oraș, cu opriri dese, se ajunge la limita de jos.

Se schimbă plăcuțele pe ambele roți ale aceleiași punți?

Da, întotdeauna în set, pe toată puntea. Altfel frânarea devine inegală, iar mașina trage lateral.

Când se schimbă și discurile?

Dacă grosimea discului a coborât sub minimul marcat pe el sau dacă apar vibrații la frânare, discurile se înlocuiesc odată cu plăcuțele.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Repere înrudite

Nu ai găsit reperul potrivit?

Catalogul complet are peste 5.958 de repere fotografiate, plus stocul sincronizat pe categorii și pe model de mașină.