Vezi și toate plăcuțe frână din stoc , sau caută după mașina ta .

Set Placute Frana,frana Disc BOSCH 0 986 494 209

Set Placute Frana,frana Disc BOSCH

Cod: 0 986 494 209

251,93 RON preț orientativ, confirmat la comandă

Disponibilitate la comandă

Fotografia este a produsului real, din catalogul nostru. Verifică întotdeauna codul piesei demontate înainte de comandă.

Specificații tehnice

Aprobare ECE-R90
Articol suplimentar/Info suplimentară 2 cu clema piston

Echivalențe la alți producători

Repere interschimbabile identificate în cataloagele producătorilor — utile când compari prețuri sau piesa demontată poartă alt brand:

Coduri OEM compatibile

Reperele originale pe care BOSCH 0 986 494 209 le înlocuiește — compară cu codul de pe piesa demontată:

MG 10248966
FORD 1379971
FORD 1427386
FORD 1432363
FORD 1436498
FORD 1437761
FORD 1458247
FORD 1566232
FORD 2574654
VOLVO 30793107
VOLVO 3079354
VOLVO 30793540
FORD 30793941
CITROËN 4254 03
FORD 6G91 2K021-A2C
FORD 6G91 2K021-A2D
FORD BG912K021AA
JAGUAR C2C 27290
JAGUAR C2C 35612
JAGUAR C2C 39929

Afișăm 20 din 24 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate după tipul de vehicul (kType) — 11 modele de la 2 mărci. Verifică motorizarea înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
JAGUAR XF I (X250) 2008–2015 2.2 D · 4.2 · 2.7 D · +8
JAGUAR S-TYPE II (X200) 1999–2007 3.0 V6 · 4.0 V8 · 2.5 V6 · +5
JAGUAR XF SPORTBRAKE (X250) 2012–2014 2.2 D · 3.0 D · +2
JAGUAR XK II Coupe (X150) 2006–2014 4.2 XK8 · 4.2 XK · 3.6
JAGUAR XK II Cabriolet (X150) 2006–2014 4.2 XK8 · 4.2 XK · 3.6
MG MG ZS SUV 2019–2026 EV · EV (CSA7001) · +1
MG MG 5 Kombi 2020–2026 EV · +1
JAGUAR XK 8 Coupe (X100) 2002–2005 4.2
JAGUAR XK 8 Convertible (X100) 2002–2006 4.2
JAGUAR XJ (X350, X358) 2005–2009 D 2.7

Întrebări frecvente

Cât durează un set de plăcuțe de frână?

În mod obișnuit 30.000–60.000 km, în funcție de stilul de condus și de trafic. În oraș, cu opriri dese, se ajunge la limita de jos.

Se schimbă plăcuțele pe ambele roți ale aceleiași punți?

Da, întotdeauna în set, pe toată puntea. Altfel frânarea devine inegală, iar mașina trage lateral.

Când se schimbă și discurile?

Dacă grosimea discului a coborât sub minimul marcat pe el sau dacă apar vibrații la frânare, discurile se înlocuiesc odată cu plăcuțele.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Repere înrudite

Nu ai găsit reperul potrivit?

Catalogul complet are peste 5.958 de repere fotografiate, plus stocul sincronizat pe categorii și pe model de mașină.