Vezi și toate plăcuțe frână din stoc , sau caută după mașina ta .

Set Placute Frana,frana Disc BOSCH 0 986 424 456

Set Placute Frana,frana Disc BOSCH

Cod: 0 986 424 456

110,13 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în 24–72h

Fotografia este a produsului real, din catalogul nostru. Verifică întotdeauna codul piesei demontate înainte de comandă.

Specificații tehnice

Aprobare ECE-R90
Contact indicator uzura cu avertizare acustica uzura
Articol suplimentar/Info suplimentară 2 cu clema piston

Echivalențe la alți producători

Repere interschimbabile identificate în cataloagele producătorilor — utile când compari prețuri sau piesa demontată poartă alt brand:

Coduri OEM compatibile

Reperele originale pe care BOSCH 0 986 424 456 le înlocuiește — compară cu codul de pe piesa demontată:

SAAB 16 05 000
SAAB 16 05 034
SAAB 16 05 070
SAAB 16 05 091
SAAB 16 05 121
SAAB 16 05 959
OPEL 1605000
OPEL 1605034
OPEL 1605070
OPEL 1605091
OPEL 1605121
OPEL 1605959
CHEVROLET 90 544 025
OPEL 90544025
SAAB 91 95 144
SAAB 91 95 607
OPEL 9195144
OPEL 9195607
CHEVROLET 93 171 035
CHEVROLET 93 184 519

Afișăm 20 din 25 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate după tipul de vehicul (kType) — 15 modele de la 2 mărci. Verifică motorizarea înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
OPEL ASTRA G CC (T98) 1998–2009 1.2 16V (F08, F48) · 1.4 16V (F08, F48) · 1.6 (F08, F48) · +17
OPEL ASTRA G Caravan (T98) 1998–2004 1.2 16V (F35) · 1.6 16V (F35) · 1.4 16V (F35) · +15
OPEL ASTRA G Stufenheck (T98) 1998–2009 1.7 TD (F69) · 1.2 16V (F69) · 1.4 16V (F69) · +15
VAUXHALL ASTRA Mk IV (G) CC (T98) 1998–2005 1.4 16V (F08, F48) · 1.6 (F08, F48) · 1.7 CDTI 16V (F08, F48) · +14
VAUXHALL ASTRA Mk IV (G) Kombi (T98) 1998–2005 1.4 16V · 1.6 · 1.7 TD · +14
VAUXHALL ASTRA Mk IV (G) Stufenheck (T98) 1998–2005 1.4 16V · 1.6 · 1.7 TD · +12
OPEL ASTRA G Kasten/Kombi (F70) 1998–2005 1.7 DTI 16V (F70) · 1.6 (F70) · 1.7 CDTi (F70) · +9
VAUXHALL ASTRAVAN Mk IV (G) Kasten/Kombi (T98) 1998–2006 1.6 i · 2.0 DI · 1.7 CDTI · +8
OPEL ASTRA G CLASSIC Caravan (F35) 2004–2009 1.4 (F35) · 1.7 CDTI · 1.4 16V · +2
VAUXHALL ASTRA Mk IV (G) Coupe (T98) 2000–2005 1.8 16V · 1.8 16V Dualfuel · +2

Întrebări frecvente

Cât durează un set de plăcuțe de frână?

În mod obișnuit 30.000–60.000 km, în funcție de stilul de condus și de trafic. În oraș, cu opriri dese, se ajunge la limita de jos.

Se schimbă plăcuțele pe ambele roți ale aceleiași punți?

Da, întotdeauna în set, pe toată puntea. Altfel frânarea devine inegală, iar mașina trage lateral.

Când se schimbă și discurile?

Dacă grosimea discului a coborât sub minimul marcat pe el sau dacă apar vibrații la frânare, discurile se înlocuiesc odată cu plăcuțele.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Repere înrudite

Nu ai găsit reperul potrivit?

Catalogul complet are peste 5.958 de repere fotografiate, plus stocul sincronizat pe categorii și pe model de mașină.