Vezi și toate filtre ulei din stoc , sau caută după mașina ta .

Filtru Ulei P7152 (Filtre) BOSCH F 026 407 152

Filtru Ulei P7152 (Filtre) BOSCH

Cod: F 026 407 152

48,04 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în 24–72h

Fotografia este a produsului real, din catalogul nostru. Verifică întotdeauna codul piesei demontate înainte de comandă.

Specificații tehnice

Diametru 1 [mm] 14
Diametru 2 [mm] 73
Diametru 4 [mm] 73
Articol suplimentar/Info suplimentară cu garnituri

Echivalențe la alți producători

Repere interschimbabile identificate în cataloagele producătorilor — utile când compari prețuri sau piesa demontată poartă alt brand:

Coduri OEM compatibile

Reperele originale pe care BOSCH F 026 407 152 le înlocuiește — compară cu codul de pe piesa demontată:

CHRYSLER 05040 646
RENAULT TRUCKS 1225776
RENAULT TRUCKS 1225961
RENAULT TRUCKS 1226176
RENAULT TRUCKS 122672800
RENAULT TRUCKS 1231357
RENAULT TRUCKS 123135700
GMC 1530775
FORD 231179
FORD 231308
FORD 231310
RENAULT TRUCKS 3082654
RENAULT TRUCKS 3082659
VOLVO 31321084
VOLVO 31372212
VOLVO 31372214
OPEL 32140029
VOLVO 482051
CITROËN 5006163
CHRYSLER 5040 646

Afișăm 20 din 35 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate după tipul de vehicul (kType) — 22 modele de la 3 mărci. Verifică motorizarea înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
VOLVO XC60 II (246) 2017–2026 T5 · T5 AWD · T6 AWD · +35
VOLVO V90 II Kombi (235) 2016–2026 T6 AWD · T4 · T8 Hybrid AWD · +28
VOLVO S90 II (234) 2016–2026 T5 · T8 Hybrid AWD · D4 · +25
VOLVO XC90 II (256) 2014–2026 T6 AWD · T5 AWD · T6 Polestar AWD · +23
VOLVO V60 II (225) 2018–2026 T5 · T8 Plug-in Hybrid AWD · D3 · +21
VOLVO V90 II Cross Country (236) 2016–2026 T5 AWD · T6 Polestar AWD · D4 AWD · +16
VOLVO S60 III (224) 2019–2026 T5 · T8 Twin Engine AWD · B6 Mild-Hybrid AWD · +16
VOLVO S60 II (134) 2013–2018 T5 · D2 · T3 · +13
VOLVO XC40 (536) 2017–2026 T4 · T4 AWD · D3 · +13
VOLVO V60 I (155) 2012–2018 T5 · D4 · T6 · +12

Întrebări frecvente

La câți kilometri se schimbă filtrul de ulei?

La fiecare schimb de ulei — de regulă 10.000–15.000 km sau o dată pe an, oricare vine prima.

Pot folosi un filtru de altă marcă decât cea originală?

Da, dacă respectă specificația producătorului (dimensiune, presiune de deschidere a supapei de by-pass, filet). Codurile OEM din pagină arată exact ce înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Repere înrudite

Nu ai găsit reperul potrivit?

Catalogul complet are peste 5.958 de repere fotografiate, plus stocul sincronizat pe categorii și pe model de mașină.