Vezi și toate filtre ulei din stoc , sau caută după mașina ta .

Filtru Ulei BOSCH F 026 407 096

Filtru Ulei BOSCH

Cod: F 026 407 096

46,01 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în 24–72h

Fotografia este a produsului real, din catalogul nostru. Verifică întotdeauna codul piesei demontate înainte de comandă.

Specificații tehnice

Diametru 1 [mm] 26
Diametru 2 [mm] 66
Articol suplimentar/Info suplimentară cu etansare

Echivalențe la alți producători

Repere interschimbabile identificate în cataloagele producătorilor — utile când compari prețuri sau piesa demontată poartă alt brand:

Coduri OEM compatibile

Reperele originale pe care BOSCH F 026 407 096 le înlocuiește — compară cu codul de pe piesa demontată:

CITROËN 1109 CJ
SUZUKI 16510 68L10 000
SUZUKI 16510 79J60 000
SUZUKI 16510-68L10
SUZUKI 16510-79J60
SUZUKI 16510M68L10
SUZUKI 16510M68L10000
FORD 1724214
CHEVROLET 55 595 538
ALFA ROMEO 55206816
FIAT 55207208
FIAT 55214974
FIAT 6001073121
FIAT 6001073425
ALFA ROMEO 71751114
FIAT 71751127
ALFA ROMEO 71751128
ALFA ROMEO 71770689
FIAT 71777722
FIAT 71777723

Afișăm 20 din 24 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate după tipul de vehicul (kType) — 52 modele de la 10 mărci. Verifică motorizarea înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
LANCIA DELTA III (844_) 2008–2014 1.6 D Multijet (844.AXP1A) · 1.6 D Multijet (844.AXF11, 844.AXF1A) · 2.0 D Multijet (844.AXG1A, 844.AXN1A) · +4
FIAT DOBLO Pritsche/Fahrgestell (263_) 2010–2023 1.3 D Multijet · 1.6 D Multijet (263HXE1B, 263HXS1B, 263HXY1B, 263YXE1B,... · 1.6 D Multijet (263YXD1B, 263XYR1B, 263YXX1B, 263HXD1B,... · +3
FIAT DOBLO Cargo (263_) 2010–2026 1.3 D Multijet · 1.6 D Multijet (263ZXE1B, 263ZXS1B, 263ZXY1B, 263WXE1B,... · 1.6 D Multijet (263WXD1B, 263WXR1B, 263WXX1B, 263ZXD1B,... · +3
ALFA ROMEO MITO (955_) 2008–2018 1.3 MultiJet (955AXT1A) · 1.3 MultiJet (955AXH1B, 955AXT1A) · 1.3 MultiJet (955AXT1A, 955AYA1A) · +3
ALFA ROMEO 159 (939_) 2005–2012 2.0 JTDM (939AXQ1B) · 1.8 TBi (939.AXN1B) · 2.0 JTDM (939AXR1B) · +3
ALFA ROMEO 159 Sportwagon (939_) 2006–2011 2.0 JTDM (939BXQ1B) · 1.8 TBi (939BXN1B) · 2.0 JTDM (939BXR1B) · +3
FIAT DOBLO Bus (263_) 2010–2023 1.3 D Multijet (263AXC1A) · 1.6 D Multijet (263AXH1A, 263AXL11, 263AXH1B) · 2.0 D Multijet (263AXF1B) · +2
FIAT GRANDE PUNTO (199_) 2005–2026 1.9 D Multijet · 1.6 D Multijet · 1.3 D Multijet · +2
FIAT BRAVO II (198_) 2007–2014 1.6 D Multijet (198AXM1B) · 2.0 D Multijet (198AXPIB) · 1.6 D Multijet (198AXH1B) · +2
FIAT SEDICI (189_) 2006–2014 2.0 D Multijet · 2.0 D Multijet 4x4 · 1.9 D Multijet 4x4 · +1

Întrebări frecvente

La câți kilometri se schimbă filtrul de ulei?

La fiecare schimb de ulei — de regulă 10.000–15.000 km sau o dată pe an, oricare vine prima.

Pot folosi un filtru de altă marcă decât cea originală?

Da, dacă respectă specificația producătorului (dimensiune, presiune de deschidere a supapei de by-pass, filet). Codurile OEM din pagină arată exact ce înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Repere înrudite

Nu ai găsit reperul potrivit?

Catalogul complet are peste 5.958 de repere fotografiate, plus stocul sincronizat pe categorii și pe model de mașină.