Vezi și toate filtre ulei din stoc , sau caută după mașina ta .

Filtru Ulei BOSCH 0 451 103 354

Filtru Ulei BOSCH

Cod: 0 451 103 354

36,22 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în 24–72h

Fotografia este a produsului real, din catalogul nostru. Verifică întotdeauna codul piesei demontate înainte de comandă.

Specificații tehnice

Diametru 1 [mm] 76

Echivalențe la alți producători

Repere interschimbabile identificate în cataloagele producătorilor — utile când compari prețuri sau piesa demontată poartă alt brand:

Coduri OEM compatibile

Reperele originale pe care BOSCH 0 451 103 354 le înlocuiește — compară cu codul de pe piesa demontată:

LOMBARDINI 1042175104
LOMBARDINI 1042175116
JCB 333C1013
JCB 333C4085
FIAT 46402457
FIAT 46423474
FIAT 46468378
ALFA ROMEO 46519728
ALFA ROMEO 46805832
FIAT 60814435
FIAT 71736158
FIAT 7604770
LOMBARDINI ED0021751040S

Se montează pe

Compatibilitate după tipul de vehicul (kType) — 41 modele de la 3 mărci. Verifică motorizarea înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
FIAT MAREA (185_) 1996–2007 1.9 TD 75 · 1.9 TD 100 (185AX_) · 2.4 TD 125 · +4
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 2000–2006 1.9 JTD (932B2) · 2.4 JTD (932B1) · 2.4 JTD (932BXF00) · +4
LANCIA KAPPA (838_) 1994–2001 2.0 20V (838AA1AA) · 2.4 20V (838AC1AA, 838AC11A) · 2.4 T.DS (838AE1AA, 838AH1AA) · +3
FIAT MAREA Weekend (185_) 1996–2003 2.4 JTD 130 · 1.9 TD 75 · 2.4 TD 125 · +3
ALFA ROMEO 156 (932_) 1997–2005 2.4 JTD (932AXC) · 2.4 JTD (932AXF00) · 2.4 JTD (932B1) · +3
FIAT PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1996–2026 1.7 TD · 1.9 D · 1.9 JTD · +3
FIAT DUCATO Kasten (280_) 1982–1990 1.9 D · 2.0 · 1.8 · +2
FIAT BRAVO I (182_) 1996–2001 1.9 JTD 105 · 2.0 HGT 20V (182AQ) · 1.9 JTD · +2
LANCIA KAPPA SW (838_) 1996–2001 2.4 20V (838BC1AA, 838BC11A) · 2.0 20V (838BG1AA) · 2.0 20V Turbo (838BM1AA) · +2
FIAT BRAVA (182_) 1996–2001 1.9 JTD · 1.9 TD 100 S (182.BF) · 1.9 TD 75 S (182.BF) · +1

Întrebări frecvente

La câți kilometri se schimbă filtrul de ulei?

La fiecare schimb de ulei — de regulă 10.000–15.000 km sau o dată pe an, oricare vine prima.

Pot folosi un filtru de altă marcă decât cea originală?

Da, dacă respectă specificația producătorului (dimensiune, presiune de deschidere a supapei de by-pass, filet). Codurile OEM din pagină arată exact ce înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Repere înrudite

Nu ai găsit reperul potrivit?

Catalogul complet are peste 5.958 de repere fotografiate, plus stocul sincronizat pe categorii și pe model de mașină.