Vezi și toate filtre combustibil din stoc , sau caută după mașina ta .

Filtru Combustibil BOSCH F 026 402 128

Filtru Combustibil BOSCH

Cod: F 026 402 128

117,54 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în 24–72h

Fotografia este a produsului real, din catalogul nostru. Verifică întotdeauna codul piesei demontate înainte de comandă.

Specificații tehnice

Diametru [mm] 81
Diametru 1 [mm] 24,1
Diametru interior 1 [mm] 24,1

Echivalențe la alți producători

Repere interschimbabile identificate în cataloagele producătorilor — utile când compari prețuri sau piesa demontată poartă alt brand:

Coduri OEM compatibile

Reperele originale pe care BOSCH F 026 402 128 le înlocuiește — compară cu codul de pe piesa demontată:

FORD 1471765
FORD 1802 052
VOLVO 30681552
VOLVO 30794824
VOLVO 31273979
VOLVO 31336192
VOLVO 31342920
VOLVO 32242188
FORD 6G9N-9176-BA
FORD 6G9N9176-AB
VOLVO 8621645

Se montează pe

Compatibilitate după tipul de vehicul (kType) — 25 modele de la 3 mărci. Verifică motorizarea înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
VOLVO V60 I (155) 2010–2018 D5 · D5 AWD · D4 AWD · +16
VOLVO V70 III (135) 2007–2016 D3 / D4 · D5 · D5 AWD · +15
VOLVO S60 II (134) 2010–2018 D5 · D5 AWD · D4 · +14
VOLVO XC60 I SUV (156) 2008–2017 D5 AWD · D5 · D4 AWD · +12
VOLVO S80 II (124) 2006–2016 D3 / D4 · D5 · D5 AWD · +9
VOLVO XC70 II (136) 2007–2016 D3 · D5 AWD · 2.4 D / D4 AWD · +7
FORD MONDEO IV Turnier (BA7) 2007–2015 2.0 TDCi · +4
FORD MONDEO IV (BA7) 2007–2015 2.0 TDCi · +4
VOLVO S60 II Cross Country (134) 2015–2018 D4 Polestar AWD · D4 · D4 AWD · +2
VOLVO V60 I Cross Country (157) 2015–2018 D4 AWD · D3 · D4 Drive-E Polestar · +2

Întrebări frecvente

Care sunt semnele unui filtru de combustibil înfundat?

Pornire greoaie, pierdere de putere la accelerare și sughițuri în sarcină. La diesel se schimbă de regulă la 30.000–60.000 km.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Repere înrudite

Nu ai găsit reperul potrivit?

Catalogul complet are peste 5.958 de repere fotografiate, plus stocul sincronizat pe categorii și pe model de mașină.