Vezi și toate filtre combustibil din stoc , sau caută după mașina ta .

Filtru Combustibil BOSCH F 026 402 070

Filtru Combustibil BOSCH

Cod: F 026 402 070

99,38 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în 24–72h

Fotografia este a produsului real, din catalogul nostru. Verifică întotdeauna codul piesei demontate înainte de comandă.

Specificații tehnice

Diametru [mm] 95
Diametru 1 [mm] 46,5
Diametru interior 1 [mm] 47

Echivalențe la alți producători

Repere interschimbabile identificate în cataloagele producătorilor — utile când compari prețuri sau piesa demontată poartă alt brand:

Coduri OEM compatibile

Reperele originale pe care BOSCH F 026 402 070 le înlocuiește — compară cu codul de pe piesa demontată:

DEUTZ-FAHR 0293 1530
DEUTZ-FAHR 02931711
DEUTZ-FAHR 02931712
DEUTZ-FAHR 0490 1031
DEUTZ 04901031
DEUTZ-FAHR 04903353
DEUTZ-FAHR 04903354
VOLVO 20791147
VOLVO 20796775
VOLVO 20998805
VOLVO 21040558
DEUTZ-FAHR 293 1711
DEUTZ-FAHR 293 1712
DEUTZ-FAHR 2931530
DEUTZ-FAHR 429 1525
DEUTZ-FAHR 490 1031
DEUTZ-FAHR 490 3353
DEUTZ-FAHR 4903354
RENAULT 74 20 796 772
RENAULT 74 20 998 806

Întrebări frecvente

Care sunt semnele unui filtru de combustibil înfundat?

Pornire greoaie, pierdere de putere la accelerare și sughițuri în sarcină. La diesel se schimbă de regulă la 30.000–60.000 km.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Repere înrudite

Nu ai găsit reperul potrivit?

Catalogul complet are peste 5.958 de repere fotografiate, plus stocul sincronizat pe categorii și pe model de mașină.