Vezi și toate filtre aer din stoc , sau caută după mașina ta .

Filtru Aer BOSCH 1 457 433 332

Filtru Aer BOSCH

Cod: 1 457 433 332

99,62 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în 24–72h

Fotografia este a produsului real, din catalogul nostru. Verifică întotdeauna codul piesei demontate înainte de comandă.

Specificații tehnice

Diametru [mm] 164
Diametru 1 [mm] 90
Diametru exterior [mm] 165

Echivalențe la alți producători

Repere interschimbabile identificate în cataloagele producătorilor — utile când compari prețuri sau piesa demontată poartă alt brand:

Coduri OEM compatibile

Reperele originale pe care BOSCH 1 457 433 332 le înlocuiește — compară cu codul de pe piesa demontată:

DEUTZ-FAHR 0.010.2253.0
DEUTZ-FAHR 0.10.2253.0
DEUTZ-FAHR 0.900.0301.0
DEUTZ-FAHR 0.900.1381.6
CLAAS 00 0318 826 0
CLAAS 00 1300 280 0
MAHINDRA 006000789F1
SAME 01022530
SULLAIR 02250125-372
BOMAG 057 301 00
GEHL 099453
CATERPILLAR 1106326
AGCO 113855M1
VOLVO 11883618
YANMAR 11911712560
YANMAR 12395012560
PERKINS 12700082
CATERPILLAR 1318902
ONAN 1403068
FIAT 151849148

Afișăm 20 din 153 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate după tipul de vehicul (kType) — 10 modele de la 1 marcă. Verifică motorizarea înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
IVECO DAILY IV Pritsche/Fahrgestell 2006–2011 35C14, 35C14 /P, 35S14, 35S14 /P, 35S14 D, 35S14 D/P · 65C14 G, 65C14 G/P, 65C14 GD, 65C14 GD/P · 35C14 G, 35C14 G/P, 35S14 G, 35S14 G/P, 35C14 GD,... · +43
IVECO DAILY IV Kasten 2006–2011 40C15 V, 40C15 V/P · 40C18 V, 40C18 V/P · 45C18 · +36
IVECO DAILY III Pritsche/Fahrgestell 1999–2006 29 L 9 · 35 S 9,35 C 9 · 29 L 11 · +27
IVECO DAILY III Kasten 1999–2007 29 L 9 V · 35 S 9 V,35 C 9 V · 29 L 10 V (ALJA43A2, ALJA42A2, ALJA41A2) · +26
IVECO DAILY III Bus 1999–2006 35 S 14, 50 C 14 (ATPA9FH2) · 40 C 17, 50 C 17 · 35 S 12, 35 C 12, 40 C 12 · +4
IVECO MASSIF Station Wagon 2008–2011 3.0 HPI · 3.0 HPT
IVECO MASSIF Single Cab 2008–2011 3.0 HPI · 3.0 HPT
IVECO MASSIF Pick-up 2008–2011 3.0 HPI · 3.0 HPT
IVECO DAILY IV Bus 2006–2011 35S14, 35S14 /P
IVECO DAILY V Pritsche/Fahrgestell 2011–2014 55S17W 4x4

Întrebări frecvente

Cât ține un filtru de aer?

În jur de 15.000–30.000 km. Pe drumuri cu praf se colmatează mai repede și crește consumul.

Se poate curăța filtrul de aer?

Suflarea cu aer comprimat e o soluție temporară și deteriorează mediul filtrant. La revizie se înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Repere înrudite

Nu ai găsit reperul potrivit?

Catalogul complet are peste 5.958 de repere fotografiate, plus stocul sincronizat pe categorii și pe model de mașină.