Vezi și toate discuri frână din stoc , sau caută după mașina ta .

Disc Frana BOSCH 0 986 479 261

Disc Frana BOSCH

Cod: 0 986 479 261

258,18 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în 24–72h

Fotografia este a produsului real, din catalogul nostru. Verifică întotdeauna codul piesei demontate înainte de comandă.

Specificații tehnice

Diametru [mm] 300
Asezare gauri Ø [mm] 107,95
Articol suplimentar/Info suplimentară 2 cu suruburi

Echivalențe la alți producători

Repere interschimbabile identificate în cataloagele producătorilor — utile când compari prețuri sau piesa demontată poartă alt brand:

Coduri OEM compatibile

Reperele originale pe care BOSCH 0 986 479 261 le înlocuiește — compară cu codul de pe piesa demontată:

FORD 1379965
FORD 1384689
FORD 1405510
FORD 1420600
FORD 1420601
FORD 1469085
FORD 1500158
FORD 1517696
FORD 30769056
VOLVO 31202331
FORD 31341382
VOLVO 313413820
FORD 6G91 2C375 CB
FORD 6G91 2C375 FA
FORD 6G91 2C375-F1B
FORD 6G912C375CD
FORD 7G91 1125 BA
ROVER LR 000571
ROVER LR 007055
LAND ROVER LR068925

Se montează pe

Compatibilitate după tipul de vehicul (kType) — 19 modele de la 4 mărci. Verifică motorizarea înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
VOLVO S80 II (124) 2006–2016 2.5 T · T4 · 3.2 AWD · +32
VOLVO V60 I (155) 2010–2018 D2 · T6 · T5 · +31
VOLVO V70 III (135) 2007–2016 2.5 T FlexiFuel · D4 · T5 · +22
VOLVO S60 II (134) 2010–2018 T6 AWD · D3 · D4 · +16
VOLVO XC70 II (136) 2007–2016 D4 AWD · D4 · 3.2 AWD · +15
FORD S-MAX (WA6) 2006–2014 2.0 TDCi · 2.0 EcoBoost · 1.6 TDCi · +14
FORD GALAXY II (WA6) 2006–2015 2.0 TDCi · 1.6 TDCi · 1.6 EcoBoost · +13
VOLVO V60 I Cross Country (157) 2015–2018 T5 AWD · D4 Drive-E Polestar · D4 Polestar AWD · +8
FORD GALAXY MK II VAN (WA6) 2006–2015 EcoBoost · 2.0 · 2.0 EcoBoost · +6
FORD S-MAX VAN (WA6) 2007–2014 1.6 · 2.0 EcoBoost · 2.0 TDCi · +4

Întrebări frecvente

Cât rezistă un disc de frână?

Între 60.000 și 120.000 km. Contează mai mult grosimea rămasă decât kilometrajul — fiecare disc are grosimea minimă ștanțată pe butuc.

De ce vibrează volanul la frânare?

Cel mai des din cauza bătăii laterale a discului (voalare). Se verifică cu ceasul comparator; discul voalat se înlocuiește, nu se rectifică.

Discurile se schimbă în pereche?

Da, pe aceeași punte, împreună cu plăcuțele.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Repere înrudite

Nu ai găsit reperul potrivit?

Catalogul complet are peste 5.958 de repere fotografiate, plus stocul sincronizat pe categorii și pe model de mașină.