Placuta, frana disc ATE 13.0470-2723.2

Placuta, frana disc Ate Ceramic ATE

Cod: 13.0470-2723.2

351,69 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în 24–72h

Fotografia este a produsului real, din catalogul nostru. Verifică întotdeauna codul piesei demontate înainte de comandă.

Specificații tehnice

Aprobare E1 90R-02A0258/0542
Articol suplimentar/Info suplimentară 2 cu suruburi etrier
Admis pâna la performan¿a autovehicul [kW] 225

Coduri OEM compatibile

Reperele originale pe care ATE 13.0470-2723.2 le înlocuiește — compară cu codul de pe piesa demontată:

FORD 1439867
FORD 1459408
FORD 1477803
FORD 1566234
FORD 1682005
FORD 1756395
FORD 1917250
FORD 6G91-2M008-GD
FORD 6G91-2M008-GF
FORD ME6G9J-2M008-GA
FORD ME6G9J-2M008-GB

Se montează pe

Compatibilitate după tipul de vehicul (kType) — 11 modele de la 1 marcă. Verifică motorizarea înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
FORD MONDEO IV Stufenheck (BA7) 2007–2015 1.6 EcoBoost · 2.0 LPG · 2.3 · +18
FORD MONDEO IV Turnier (BA7) 2007–2015 2.0 TDCi · 2.0 LPG · 1.6 Ti · +18
FORD MONDEO IV (BA7) 2007–2015 2.0 LPG · 2.0 TDCi · 1.6 Ti · +18
FORD S-MAX (WA6) 2006–2014 2.0 TDCi · 1.6 TDCi · 1.6 EcoBoost · +15
FORD GALAXY II (WA6) 2006–2015 1.6 TDCi · 2.2 TDCi · 2.0 · +13
FORD GALAXY MK II VAN (WA6) 2006–2015 EcoBoost · 2.0 · 2.0 EcoBoost · +6
FORD MONDEO IV Van 2007–2014 2.0 TDCi · 2.0 · 2.0 EcoBoost · +6
FORD S-MAX VAN (WA6) 2007–2014 1.6 · 2.0 · 2.0 EcoBoost · +4
FORD KUGA I 2008–2012 2.0 TDCi · 2.0 TDCi 4x4 · 2.5 4x4 · +3
FORD KUGA I VAN 2008–2012 2.5 · TDCi · TDCi 4x4 · +1

Întrebări frecvente

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Repere înrudite

Nu ai găsit reperul potrivit?

Catalogul complet are peste 5.958 de repere fotografiate, plus stocul sincronizat pe categorii și pe model de mașină.