POMPA APA Valeo

Pompe apă

POMPA APA Valeo

Cod: 506709

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

187,73 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Pompa apă Valeo pentru sistemul de răcire a motorului. Asigură circulația optimă a lichidului de răcire, menținând temperatura motorului în parametri normali. Construcție robustă cu garantie de fiabilitate. Ușor de instalat și compatibil cu sisteme de răcire moderne.

Specificații

Greutate [kg] 0,52

Coduri OEM compatibile

POMPA APA Valeo înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

NISSAN 2101000Q1J
NISSAN 2101000Q2E
NISSAN 2101000Q2M
NISSAN 2101000QAD
OPEL 4401595
OPEL 4506045
RENAULT 7701472625
RENAULT 7701474190
RENAULT 8200129206
RENAULT 8201013780
RENAULT 8660003256
OPEL 9109595
OPEL 9201450

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 34 modele de la 4 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
RENAULT CLIO III (BR0/1, CR0/1) 2005–2014 1.2 16V · 1.2 16V (BR02, BR0J, BR11, CR02, CR0J, CR11) · 1.2 16V (BR0R, BR1D, BR1L, CR0R) · +23
RENAULT MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 2004–2026 1.5 dCi 75 · 1.5 dCi 90 · 1.2 · +15
RENAULT CLIO III Grandtour (KR0/1_) 2007–2014 1.2 16V · 1.6 16V · 1.2 16V (KR02, KR0J) · +14
RENAULT CLIO III Hatchback Van (SB_, SR_) 2005–2014 1.5 dCi · 1.2 (SR0J) · 1.2 (SR0P) · +5
NISSAN INTERSTAR Bus (X70) 2002–2011 dCI 90 · dCi 115 · dCi 100 · +3
NISSAN INTERSTAR Van (X70) 2002–2026 dCI 90 · dCi 100 · dCi 120 · +3
VAUXHALL MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 2000–2010 2.5 CDTI (UD0, ED) · 2.2 DTI (UD0) · 2.5 CDTI (ED, UD0) · +3
VAUXHALL MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2000–2010 2.5 (FD) · 2.5 CDTI (FD) · 2.5 DTI (FD) · +3
OPEL MOVANO A Van (X70) 2000–2026 2.5 DTi (FD) · 2.5 CDTI (FD) · 2.5 DTI (FD) · +3
OPEL MOVANO A Platform/Chassis (X70) 2000–2026 2.5 DTi (ED, HD, UD0, UD4) · 2.5 CDTI (ED, HD, UD0, UD4) · 2.5 DTI (ED, HD, UD0, UD4) · +3

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 34. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

Cum recunosc o pompă de apă defectă?

Scurgeri de lichid pe sub motor, zgomot de rulment în zona curelei și temperatura care urcă. Se înlocuiește împreună cu kitul de distribuție, când e antrenată de curea.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte pompe apă

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →