Filtru aer habitaclu Valeo

Filtre aer

Filtru aer habitaclu Valeo

Cod: 698875

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

56,46 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Filtru aer pentru habitaclul mașinii marca Valeo, conceput pentru purificarea aerului interior. Reține particule de praf, polen și contaminanți, asigurând un mediu interior curat și sănătos pentru pasageri prin filtrare eficientă și durabilă.

Specificații

Cantitate 1
Înălțime [mm] 30
Lățime [mm] 199
Lungime [mm] 302
Greutate [kg] 0,26

Coduri OEM compatibile

Filtru aer habitaclu Valeo înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

OPEL 13175554
OPEL 1718046
OPEL 1808553
OPEL 32026116
OPEL 6808607
VAUXHALL 91132359
OPEL 9121627
VAUXHALL 95528292

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 33 modele de la 3 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
OPEL ASTRA G CC (T98) 1998–2005 1.2 16V (F08, F48) · 1.8 16V (F08, F48) · 1.6 (F08, F48) · +20
OPEL ASTRA G Caravan (T98) 1998–2004 1.2 16V (F35) · 1.6 (F35) · 1.8 16V (F35) · +18
OPEL ASTRA H (A04) 2004–2014 1.2 (L48) · 1.4 LPG (L48) · 1.4 (L48) · +18
VAUXHALL ASTRA Mk IV (G) CC (T98) 1998–2005 1.8 16V (F08, F48) · 2.0 (F08) · 2.0 DTI 16V (F48) · +17
OPEL ASTRA H Caravan (A04) 2004–2014 1.6 LPG (L35) · 1.4 LPG (L35) · 1.4 (L35) · +17
OPEL ASTRA G Stufenheck (T98) 1998–2009 1.2 16V (F69) · 1.6 (F69) · 1.8 16V (F69) · +16
OPEL ASTRA H GTC (A04) 2005–2010 1.4 (L08) · 2.0 Turbo (L08) · 1.6 (L08) · +16
VAUXHALL ASTRA Mk IV (G) Kombi (T98) 1998–2005 1.8 16V · 2.0 DTI 16V · 1.6 Dualfuel · +13
VAUXHALL ASTRA Mk V (H) (A04) 2004–2011 1.4 (L48) · 1.6 (L48) · 1.8 (L48) · +13
VAUXHALL ASTRA Mk IV (G) Stufenheck (T98) 1998–2005 2.0 DTI 16V · 1.4 16V · 1.6 16V · +12

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 33. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

Cât ține un filtru de aer?

În jur de 15.000–30.000 km. Pe drumuri cu praf se colmatează mai repede și crește consumul.

Se poate curăța filtrul de aer?

Suflarea cu aer comprimat e o soluție temporară și deteriorează mediul filtrant. La revizie se înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte filtre aer

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →