AMBREIAJ KPL. OPEL ASTRA/INSIGNIA/MOKKA 1,6 CDTI 13- DMF Valeo

Kit ambreiaj

AMBREIAJ KPL. OPEL ASTRA/INSIGNIA/MOKKA 1,6 CDTI 13- DMF Valeo

Cod: 837629

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

3.682,33 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Set complet ambreiaj pentru Opel Astra, Insignia și Mokka cu motor 1,6 CDTI din 2013 și mai nou. Include disc ambreiaj, presă și rulment, cu volant bimasa DMF. Fabricant Valeo, garanteaza performanță și durabilitate ridicată pentru transmisie manuală.

Specificații

Greutate [kg] 20,6
Număr de dinți 20
Clutch Pressure Plate Outer Diameter [mm] 242

Coduri OEM compatibile

AMBREIAJ KPL. OPEL ASTRA/INSIGNIA/MOKKA 1,6 CDTI 13- DMF Valeo înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

OPEL 1688689780
OPEL 55485218
OPEL 55485507
OPEL 55494829
OPEL 55498275
OPEL 55502352
OPEL 55504335
OPEL 55513162
OPEL 55574450
OPEL 55574452
OPEL 55574453
OPEL 55576344
OPEL 55583074
OPEL 55597066
OPEL 616349
OPEL 664299
OPEL 679161
OPEL 95530146
OPEL 95530575

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 21 modele de la 4 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
AUDI A2 (8Z0) 2000–2005 1.4 TDI · 1.4 · 1.6 FSI · +1
OPEL ASTRA K (B16) 2015–2022 1.6 CDTi (68) · +2
VAUXHALL ASTRA Mk VII (K) (B16) 2015–2026 1.6 CDTi · +2
OPEL ASTRA K Sports Tourer (B16) 2015–2022 1.6 CDTi (35) · +2
VAUXHALL ASTRA Mk VII (K) Estate (B16) 2015–2026 1.6 CDTi · +2
OPEL INSIGNIA B Grand Sport (Z18) 2017–2026 1.6 CDTi (68) · +1
OPEL INSIGNIA B Sports Tourer (Z18) 2017–2026 1.6 CDTi (35) · +1
VAUXHALL INSIGNIA Mk II (B) Hatchback (Z18) 2017–2026 1.6 D (68) · +1
VAUXHALL INSIGNIA Mk II (B) Sports Tourer (Z18) 2017–2026 1.6 D (35) · +1
CHEVROLET TRAX 2014–2015 1.6 D AWD

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 21. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte kit ambreiaj

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →