SET PLACUTE FRANA, FRANA DISC TRW

Plăcuțe frână

SET PLACUTE FRANA, FRANA DISC TRW

Cod: GDB1668

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

120,60 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Set placute frana disc TRW cu calitate premium pentru franare puternica si sigura. Material de fricare special dezvoltat, performanta constanta la diverse conditii. Instalare usoar, compatibil cu sisteme standard, garanteaza siguranta maxima si uzura minima.

Specificații

Marcaj de omologare E9 90R - 01107/788
Înălțime 1 [mm] 76
Înălțime 2 [mm] 70,7
Lungime 1 [mm] 156,4
Lungime 2 [mm] 155,4
Grosime 1 [mm] 19,5
Grosime 2 [mm] 20,3
Restricție producător ATE

Coduri OEM compatibile

SET PLACUTE FRANA, FRANA DISC TRW înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

OPEL 09192157
OPEL 09195064
OPEL 16 05 099
OPEL 16 05 177
OPEL 16 05 456
OPEL 16 05 992
OPEL 16 05 998
OPEL 1605080
OPEL 1605252
OPEL 1605997
OPEL 93176115
OPEL 93176429
OPEL 93179708
OPEL 93181189
OPEL 93186713
OPEL 93189698
OPEL 93191893
OPEL 93192578
OPEL 95514416

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 45 modele de la 3 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
OPEL ASTRA H Caravan (A04) 2004–2014 2.0 Turbo (L35) · 1.7 CDTI (L35) · 1.9 CDTI (L35) · +17
OPEL ASTRA H (A04) 2004–2014 1.9 CDTI 16V (L48) · 1.4 LPG (L48) · 1.4 (L48) · +17
OPEL ASTRA H GTC (A04) 2005–2010 2.0 Turbo (L08) · 1.4 (L08) · 1.6 (L08) · +15
VAUXHALL ASTRA Mk V (H) (A04) 2004–2011 1.4 (L48) · 1.6 (L48) · 1.8 (L48) · +12
VAUXHALL ASTRA Mk V (H) Kombi (A04) 2004–2012 1.4 (L35) · 1.6 (L35) · 1.8 (L35) · +12
VAUXHALL ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 2005–2010 1.6 (L08) · 1.8 (L08) · 2.0 Turbo (L08) · +10
OPEL ASTRA H Kasten/Kombi (L70) 2004–2014 1.7 CDTI (L70) · 1.9 CDTI (L70) · 1.9 CDTI 16V (L70) · +9
OPEL MERIVA B Großraumlimousine (S10) 2010–2017 1.4 LPG (75) · 1.4 (75) · 1.7 CDTI (75) · +9
OPEL MERIVA A Großraumlimousine (X03) 2003–2010 1.4 16V Twinport (E75) · 1.8 (E75) · 1.7 DTI (E75) · +8
VAUXHALL MERIVA Mk II (B) (S10) 2010–2017 1.3 CDTi · 1.7 CDTi · 1.4 · +8

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 45. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

Cât durează un set de plăcuțe de frână?

În mod obișnuit 30.000–60.000 km, în funcție de stilul de condus și de trafic. În oraș, cu opriri dese, se ajunge la limita de jos.

Se schimbă plăcuțele pe ambele roți ale aceleiași punți?

Da, întotdeauna în set, pe toată puntea. Altfel frânarea devine inegală, iar mașina trage lateral.

Când se schimbă și discurile?

Dacă grosimea discului a coborât sub minimul marcat pe el sau dacă apar vibrații la frânare, discurile se înlocuiesc odată cu plăcuțele.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte plăcuțe frână

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →