SET ARTICULAȚIE, PLANETARĂ Maxgear

Planetare

SET ARTICULAȚIE, PLANETARĂ Maxgear

Cod: 49-0482

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

81,75 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Set complet articulație planetară Maxgear pentru transmisii automobile avansate. Componente de precizie pentru funcționare sigură și eficientă. Reduce vibrațiile și asigură transmitere liniștit a puterii. Testat pe standuri specializate înainte de livrare. Instalare conform manualului tehnic. Garanție de durabilitate și compatibilitate pe termen lung.

Specificații

Diametru inel de etanșare [mm] 56,5
Dantură exterioară, partea roții 27
Dantură interioară, partea roții 26

Coduri OEM compatibile

SET ARTICULAȚIE, PLANETARĂ Maxgear înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

RENAULT 391018828R
OPEL 4406218
OPEL 4413397
OPEL 4414517
OPEL 4430547
RENAULT 8200069147
RENAULT 8200179212
RENAULT 8200334338
RENAULT 8200485589
OPEL 91168795
OPEL 93852699
OPEL 93856470
OPEL 93866081

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 11 modele de la 4 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
OPEL VIVARO A Bus (X83) 2001–2014 2.5 DTI (F7, J7, A07) · 1.9 DTI (F7, J7, A07) · 2.0 16V (F7, J7, A07) · +2
OPEL VIVARO A Kasten (X83) 2001–2014 2.5 DTI (F7) · 1.9 DI (F7) · 1.9 DTI (F7) · +2
OPEL VIVARO A Pritsche/Fahrgestell (X83) 2001–2014 1.9 DTI · 1.9 Di · 2.0 ECOTEC · +1
RENAULT TRAFIC II Bus (JL) 2001–2026 1.9 dCI 80 (JL0B) · 1.9 dCI 100 (JL0C, JL0K) · 2.0 (JL0A, JL0G) · +1
RENAULT TRAFIC II Kasten (FL) 2001–2026 2.0 (FL0A, FL0G) · 1.9 dCi 80 (FL0B) · 1.9 dCi 100 (FL0C, FL0K, FL0B) · +1
VAUXHALL VIVARO A Bus (X83) 2001–2014 2.0 ECOTEC · 1.9 DI · 1.9 DTI · +1
VAUXHALL VIVARO A Kasten (X83) 2001–2014 2.0 ECOTEC · 1.9 DI · 1.9 DTI · +1
NISSAN PRIMASTAR Bus (X83) 2001–2026 2.0 · dCi 80 · dCi 100
NISSAN PRIMASTAR Kasten (X83) 2002–2026 1.9 dCi 80 · 1.9 dCi 100 · 2.0
RENAULT TRAFIC II Pritsche/Fahrgestell (EL) 2001–2006 2.0 (EL0A) · 1.9 dCi 80 (EL0B) · 1.9 dCi 100 (EL0C)

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 11. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte planetare

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →