FILTRU AER DACIA JOGGER, LOGAN III, SANDERO III, MITSUBISHI COLT VII, RENAULT CLIO V 08.20- Mann-Filter

Filtre aer

FILTRU AER DACIA JOGGER, LOGAN III, SANDERO III, MITSUBISHI COLT VII, RENAULT CLIO V 08.20- Mann-Filter

Cod: C21110

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

94,39 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Filtru aer Mann-Filter premium pentru Dacia Jogger, Logan III, Sandero III, Mitsubishi Colt VII și Renault Clio V din august 2020 și după. Filtrare eficace a particulelor nocive, protejează injectoarele și motorului. Prelungește durata de viață a motorului, reduce consumul de carburant și menține performanța optimală.

Specificații

Înălțime [mm] 75
Dimensiune filet 3/4x16 UNF
Diametru exterior [mm] 65
Diametru interior 2 [mm] 54
Diametru inel de etanșare [mm] 62
Presiune de deschidere supapă by-pass [bar] 1

Coduri OEM compatibile

FILTRU AER DACIA JOGGER, LOGAN III, SANDERO III, MITSUBISHI COLT VII, RENAULT CLIO V 08.20- Mann-Filter înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

TOYOTA 0012000013
TOYOTA 0012000015
TOYOTA 0892202001
TOYOTA 0892202002
TOYOTA 0892202003
TOYOTA 0892202005
GEELY 1106013221
CITROËN/PEUGEOT 1109AZ
GEELY 1136000118
TOYOTA 1560001020
NISSAN 1560013011
TOYOTA 1560013051
TOYOTA 1560016010
TOYOTA 1560016020
PERODUA 1560100R02
TOYOTA 1560101010
DAIHATSU 1560187107
DAIHATSU 1560187204000
DAIHATSU 1560187205
DAIHATSU 1560187705

Afișăm 20 din 61 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 151 modele de la 9 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
TOYOTA CARINA E VI Stufenheck (_T19_) 1992–1997 1.6 16V (AT190_, AT190R) · 1.6 (AT190) · 2.0 (ST191) · +6
TOYOTA CARINA E VI (_T19_) 1992–1997 1.6 16V (AT190_, AT190R) · 1.6 GLI (AT190) · 2.0 GTi (ST191) · +5
TOYOTA YARIS (_P1_) 1999–2005 1.0 (SCP10_, SCP10R) · 1.3 (NCP10, SCP12_) · 1.5 (NCP13_, NCP13R) · +4
TOYOTA CALDINA Kombi (_T19_) 1992–1997 2.0 (ST191) · 2.0 4WD (ST195G_, ST195G) · 1.8 (AT191) · +4
TOYOTA COROLLA (_E10_) 1992–1997 1.3 XLI 16V (EE101) · 1.3 XLI (EE101_, EE101R) · 1.6 Si (AE101_, AE101R) · +3
TOYOTA COROLLA Compact (_E10_) 1992–1999 1.3 XLI 16V (EE101) · 1.3 XLI (EE101_, EE101R) · 1.3 12V (EE100_, EE100R) · +3
TOYOTA COROLLA Kombi (_E11_) 1997–2001 1.4 (EE111_, EE111R) · 1.6 (AE111_, AE111R) · 1.6 Aut. (AE111_, AE111R) · +3
TOYOTA COROLLA (_E11_) 1995–2001 1.4 (EE111_, EE111R) · 1.6 Aut. (AE111_, AE111R) · 1.4 16V (ZZE111_, ZZE111R) · +3
TOYOTA AVENSIS (_T22_) 1997–2003 1.6 i (AT220_, AT220R) · 1.8 i (AT221_, AT221R) · 2.0 i (ST220_, ST220R) · +3
TOYOTA AVENSIS Liftback (_T22_) 1997–2003 1.6 i (AT220_, AT220R) · 1.8 i (AT221_, AT221R) · 2.0 i (ST220_, ST220R) · +3

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 151. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

Cât ține un filtru de aer?

În jur de 15.000–30.000 km. Pe drumuri cu praf se colmatează mai repede și crește consumul.

Se poate curăța filtrul de aer?

Suflarea cu aer comprimat e o soluție temporară și deteriorează mediul filtrant. La revizie se înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte filtre aer

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →