SET PLACUTE FRANA, FRANA DISC Bosch

Plăcuțe frână

SET PLACUTE FRANA, FRANA DISC Bosch

Cod: 0 986 494 004

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

146,34 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Set complet de placute frana pentru sistem frana disc marca Bosch. Oferă putere de franare superioara si siguranta maxima. Fabricate din material anti-frictiune special, reduc zgomotul si vibratiile. Montare usoara, compatibile cu discurile existente. Performante pe timp lung.

Specificații

Înălțime [mm] 58,9
Număr WVA 21636
Înălțime 2 [mm] 61,6
Marcaj de omologare ECE-R90
Lățime 1 [mm] 155,3
Lățime 2 [mm] 156,5
Grosime [mm] 19,1
Cod accesoriu recomandat 1987474354

Coduri OEM compatibile

SET PLACUTE FRANA, FRANA DISC Bosch înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

ALFA ROMEO 71713143
ALFA ROMEO 71752995
ALFA ROMEO 71753039
ALFA ROMEO 71753044
FIAT 77362193
ALFA ROMEO 77362202
ALFA ROMEO 77362222
ALFA ROMEO 77362229
ALFA ROMEO 77362231
FIAT 77362251
FIAT 77362327
ALFA ROMEO 77362331
ALFA ROMEO 77362674
ALFA ROMEO 77362683
FIAT 77366659
ALFA ROMEO 9947156
FIAT 9947935
ALFA ROMEO 9947936
ALFA ROMEO 9947955
FIAT 9948095

Afișăm 20 din 27 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 17 modele de la 3 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
ALFA ROMEO 156 (932_) 1997–2005 1.9 JTD (932.A2B00, 932.A2C00) · 2.0 JTS (932AXA) · 2.4 JTD (932AXC) · +15
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 1997–2006 1.9 JTD (932BXE00) · 2.0 16V T.SPARK (932B21__) · 2.4 JTD (932B1) · +15
ALFA ROMEO 147 (937_) 2000–2010 1.9 JTDM 8V (937.AXD1A, 937.AXU1A, 937.BXU1A) · 1.9 JTD 16V (937.AXG1B, 937.BXG1B) · 1.9 JTD 16V (937.AXM1B, 937.AXS1B) · +11
LANCIA LYBRA (839_) 1999–2005 1.9 JTD (839.AXI1A, 839.AXN1A, 839.CXL1A) · 2.0 20V (839AXC11, 839AXC1A) · 1.9 JTD (839AXD1A) · +6
LANCIA LYBRA SW (839_) 1999–2005 1.9 JTD (839.BXI1A, 839.BXN1A, 839.CXL1A) · 2.0 20V (839BXC11, 839BXC1A) · 2.4 JTD (839BXE1A) · +6
ALFA ROMEO SPIDER (916_) 1995–2005 2.0 JTS (916SXA00) · 3.0 V6 (916S1) · 2.0 T.SPARK 16V (916S2B) · +3
ALFA ROMEO GTV (916_) 1995–2005 2.0 JTS (916CXA00) · 2.0 V6 Turbo (916.C2A) · 2.0 T.SPARK 16V (916.C2__, 916C2C00) · +2
ALFA ROMEO GT (937_) 2003–2010 1.8 TS (937CXR1A) · 2.0 JTS (937CXH1A, 937CXH11) · 1.9 JTD (937CXN1B) · +2
FIAT COUPE (175_) 1993–2000 1.8 16V · 2.0 20V · 2.0 20V (175AXC1A) · +2
FIAT MAREA (185_) 1996–2002 2.0 150 20V · 2.4 TD 125 · 2.4 JTD 130 · +2

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 17. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

Cât durează un set de plăcuțe de frână?

În mod obișnuit 30.000–60.000 km, în funcție de stilul de condus și de trafic. În oraș, cu opriri dese, se ajunge la limita de jos.

Se schimbă plăcuțele pe ambele roți ale aceleiași punți?

Da, întotdeauna în set, pe toată puntea. Altfel frânarea devine inegală, iar mașina trage lateral.

Când se schimbă și discurile?

Dacă grosimea discului a coborât sub minimul marcat pe el sau dacă apar vibrații la frânare, discurile se înlocuiesc odată cu plăcuțele.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte plăcuțe frână

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →