SET PLACUTE FRANA, FRANA DISC Bosch

Plăcuțe frână

SET PLACUTE FRANA, FRANA DISC Bosch

Cod: 0 986 424 578

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

152,56 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Set placute frana Bosch pentru disc frana, oferă forta de franare optima si constanta. Material organic de inalta aderenta, distribuie caldura uniform, asigura viata utila prelungita, zgomot redus si siguranta maxima in franari de urgenta si normale.

Specificații

Număr WVA 21636
Sistem de frânare ATE
Înălțime 1 [mm] 58,9
Înălțime 2 [mm] 61,7
Marcaj de omologare ECE-R90
Lățime 1 [mm] 155,3
Lățime 2 [mm] 156,5
Grosime [mm] 19,1
Cod accesoriu recomandat 1987474713

Coduri OEM compatibile

SET PLACUTE FRANA, FRANA DISC Bosch înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

FIAT 7087050
FIAT 71752295
ALFA ROMEO 71772528
ALFA ROMEO 71772532
ALFA ROMEO 77362193
ALFA ROMEO 77362228
ALFA ROMEO 77362229
FIAT 77362231
ALFA ROMEO 77362254
ALFA ROMEO 77365938
ALFA ROMEO 9948092
FIAT 9948095
FIAT 9948476
ALFA ROMEO 9948845
ALFA ROMEO 9949132
ALFA ROMEO 9949412
FIAT 9950778
FIAT 9951030
FIAT 9951101
LANCIA 9951217

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 10 modele de la 3 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
FIAT MULTIPLA (186_) 1999–2010 1.6 100 16V (186AXA1A) · 1.6 16V Bipower (186AXC1A) · 1.9 JTD 115 · +10
FIAT MULTIPLA VAN (186_) 1999–2010 1.9 JTD (186AXB1A) · 1.9 JTD · Bipower · +2
ALFA ROMEO 166 (936_) 1998–2007 2.0 T.Spark (936A3B00) · 2.4 JTD (936A2B__) · 2.4 JTD (936AXA00, 936A3B00) · +2
LANCIA KAPPA SW (838_) 1996–2001 2.4 20V (838BC1AA, 838BC11A) · 2.0 20V (838BG1AA) · 2.4 JTD (838BL1AA)
FIAT PUNTO (188_) 1999–2012 1.8 130 HGT (188.738, .718) · 1.9 JTD
FIAT COUPE (175_) 1996–2000 1.8 16V
FIAT MAREA (185_) 1999–2002 2.4 JTD 130
FIAT MAREA Weekend (185_) 1999–2002 2.4 JTD 130
LANCIA KAPPA Coupe (838_) 1996–2001 2.4 20V (838CC)
LANCIA KAPPA (838_) 1998–2001 2.4 JTD (838AL1AA)

Întrebări frecvente

Cât durează un set de plăcuțe de frână?

În mod obișnuit 30.000–60.000 km, în funcție de stilul de condus și de trafic. În oraș, cu opriri dese, se ajunge la limita de jos.

Se schimbă plăcuțele pe ambele roți ale aceleiași punți?

Da, întotdeauna în set, pe toată puntea. Altfel frânarea devine inegală, iar mașina trage lateral.

Când se schimbă și discurile?

Dacă grosimea discului a coborât sub minimul marcat pe el sau dacă apar vibrații la frânare, discurile se înlocuiesc odată cu plăcuțele.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte plăcuțe frână

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →