FILTRU ULEI Bosch

Filtre ulei

FILTRU ULEI Bosch

Cod: F 026 407 015

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

19,25 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Filtru de ulei de înaltă calitate marca Bosch, conceput pentru filtrarea eficientă a uleiului motor. Elimină impurități și particule de contaminare pentru protecția maximă a motorului. Garanție de durabilitate și performanță. Compatible cu majoritatatea sistemelor de lubrifiere. Înlocuire recomandată conform intervalului de service.

Specificații

Înălțime [mm] 89
Înălțime 1 [mm] 79
Diametru exterior [mm] 63
Diametru interior 1 [mm] 31
Diametru exterior 2 [mm] 28

Coduri OEM compatibile

FILTRU ULEI Bosch înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

PEUGEOT 1109 S1
SUZUKI 16510 84E00 000
SUZUKI 16510-84E00
OPEL 56 50 309
OPEL 56 50 310
OPEL 65 03 11
OPEL 650 307
HOLDEN 90 543 378
OPEL 90530259
OPEL 90530260
OPEL 90542608
OPEL 90542609
OPEL 90543378
OPEL 9192425

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 38 modele de la 3 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
VAUXHALL CORSA Mk II (C) (X01) 2000–2006 1.2 16V (F08, F68) · 1.2 16V Dualfuel (F08) · 1.4 Twinport (F08, F68) · +3
OPEL CORSA C (X01) 2000–2009 1.2 (F08, F68) · 1.0 (F08, F68) · 1.2 Twinport (F08, F68) · +2
VAUXHALL CORSAVAN Mk II (C) Kasten/Schrägheck (X01) 2000–2006 1.2 16V (F08) · 1.2 16V Dualfuel (F08) · 1.4 (F08) · +2
VAUXHALL CORSA Mk III (D) (S07) 2006–2014 1.2 (L08) · 1.2 LPG (L08) · 1.0 (L08) · +2
VAUXHALL AGILA Mk I (A) (H00) 2000–2008 1.0 12V · 1.2 16V Twinport · 1.2 16V · +1
OPEL AGILA A (H00) 2000–2007 1.0 (F68) · 1.2 16V Twinport (F68) · 1.0 12V (F68) · +1
OPEL ASTRA H (A04) 2004–2010 1.4 LPG (L48) · 1.4 (L48) · +2
OPEL ASTRA G CC (T98) 1998–2009 1.2 16V (F08, F48) · 1.4 (F08, F48) · +1
OPEL ASTRA G Stufenheck (T98) 1998–2009 1.2 16V (F69) · 1.4 (F69) · +1
OPEL CORSA C Kasten/Schrägheck (X01) 2000–2012 1.2 16V (F08, W5L) · 1.2 (F08, W5L) · 1.4 (W5L, F08)

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 38. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

La câți kilometri se schimbă filtrul de ulei?

La fiecare schimb de ulei — de regulă 10.000–15.000 km sau o dată pe an, oricare vine prima.

Pot folosi un filtru de altă marcă decât cea originală?

Da, dacă respectă specificația producătorului (dimensiune, presiune de deschidere a supapei de by-pass, filet). Codurile OEM din pagină arată exact ce înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte filtre ulei

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →