FILTRU ULEI | Bosch Bosch

Filtre ulei

FILTRU ULEI | Bosch Bosch

Cod: 0 451 103 219

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

29,88 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Filtru ulei Bosch de calitate superioară pentru protecție motorului. Filtrare eficientă a particulelor și contaminanților. Media de filtrare durabilă și rezistență la presiune. Compatibil cu diverse modele auto. Asigură longevitate motorului și funcționare optimă.

Specificații

Cantitate 1
Înălțime [mm] 85
Dimensiune filet 3/4"" 16 UNF
Diametru exterior [mm] 93
Diametru interior inel de etanșare [mm] 63
Diametru exterior inel de etanșare [mm] 72
Presiune de deschidere supapă by-pass [bar] 1

Coduri OEM compatibile

FILTRU ULEI | Bosch Bosch înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

TOYOTA 04152 64010
BOMAG 057 106 31
ATLAS COPCO 1030 0882
MANITOU 107580
VOLVO 110200
VOLVO 12661862
VOLVO 1266286
VOLVO 12662862
VOLVO 1266388
FORD 1489024
FORD 1498024
DAF 1500863
ATLAS COPCO 1619 3558
VOLVO 266286
VOLVO 287999
TOYOTA 32623 20570 71
OPEL 3430499
VOLVO 3517857
VOLVO 35178573
VOLVO 418432

Afișăm 20 din 45 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 80 modele de la 7 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
VOLVO 740 (744) 1983–1992 2.0 GLE · 2.0 · 2.3 · +24
VOLVO 740 Kombi (745) 1985–1992 2.0 Turbo · 2.3 · 2.3 Turbo · +22
VOLVO 240 Kombi (P245) 1974–1993 2.8 · 2.1 · 2.1 Turbo · +21
VOLVO 240 (P242, P244) 1974–1993 2.1 · 2.1 Turbo · 2.3 · +21
VOLVO V70 I (875, 876) 1995–2000 2.3 Turbo · 2.0 · 2.3 T AWD · +20
VOLVO S70 (874) 1996–2000 2.0 Turbo · 2.3 Turbo · 2.0 · +15
VOLVO 850 Kombi (855) 1992–1997 2.3 Turbo R · 2.0 Turbo · 2.4 AWD · +11
VOLVO 340-360 (343, 345) 1975–1989 1.4 · 2.0 · +12
VOLVO 850 (854) 1991–1997 2.0 Turbo · T5 R · 2.0 · +10
VOLVO 340-360 Stufenheck (344) 1982–1990 2.0 · 1.4 · +10

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 80. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

La câți kilometri se schimbă filtrul de ulei?

La fiecare schimb de ulei — de regulă 10.000–15.000 km sau o dată pe an, oricare vine prima.

Pot folosi un filtru de altă marcă decât cea originală?

Da, dacă respectă specificația producătorului (dimensiune, presiune de deschidere a supapei de by-pass, filet). Codurile OEM din pagină arată exact ce înlocuiește.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte filtre ulei

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →