Filtru combustibil | Bosch Bosch

Filtre combustibil

Filtru combustibil | Bosch Bosch

Cod: F 026 402 212

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

131,75 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Filtru combustibil Bosch, elimină impurități și particule din carburant înainte de injecție. Protejează injectoarele și pompa de combustibil. Eficiență filtration înaltă cu capacitate mare. Instalare ușoară și mentenanță simplă. Performance motor optimal și consum redus.

Specificații

Înălțime [mm] 145,8
Diametru [mm] 93,2

Coduri OEM compatibile

Filtru combustibil | Bosch Bosch înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

CITROËN 16 163 223 80
ALFA ROMEO 50521685
ALFA ROMEO 50522918
FIAT 51901049
FIAT 51903447
FIAT 51934812
JEEP 51940 646
FIAT 51940646
FIAT 52011023
FIAT 52011024
CHRYSLER 52029 770
ALFA ROMEO 52029770
ALFA ROMEO 52034568
FIAT 52048600
ALFA ROMEO 6001073443
MASERATI 670007856
MASERATI 673001463
CHRYSLER 68247 027AA
CHRYSLER 68263 287AA
CHRYSLER 68291 850AA

Afișăm 20 din 32 coduri originale echivalente.

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 35 modele de la 9 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
FIAT DUCATO Kasten (250_) 2006–2026 150 Multijet 2,3 D · 180 Multijet 3,0 D · 110 Multijet 2,3 D · +9
FIAT DOBLO Cargo (263_) 2010–2026 1.6 D Multijet (263WXD1B, 263WXR1B, 263WXX1B, 263ZXD1B,... · 1.3 D Multijet · 2.0 D Multijet · +7
FIAT DUCATO Bus (250_) 2006–2026 150 Multijet 2,3 D · 180 Multijet 3,0 D · 110 Multijet 2,3 D · +7
FIAT DUCATO Pritsche/Fahrgestell (250_) 2006–2026 150 Multijet 2,3 D · 180 Multijet 3,0 D · 110 Multijet 2,3 D · +7
FIAT DOBLO Pritsche/Fahrgestell (263_) 2010–2023 1.6 D Multijet (263YXD1B, 263XYR1B, 263YXX1B, 263HXD1B,... · 1.3 D Multijet · 2.0 D Multijet · +6
ALFA ROMEO GIULIETTA (940_) 2010–2020 2.0 JTDM (940.FXL1A) · 2.0 JTDM (940FXH1A, 940FXH11, 940FXZ11, 940FXZ1A) · 2.0 JTDM (940FXM1A, 940FXS1A, 940FYD1A) · +6
FIAT DOBLO Bus (263_) 2010–2023 1.6 D Multijet (263AXH1A, 263AXL11, 263AXH1B) · 1.3 D Multijet (263AXC1A) · 2.0 D Multijet (263AXF1B) · +5
OPEL COMBO Kasten/Großraumlimousine (X12) 2012–2026 1.3 CDTI (B05) · 1.6 CDTI (B05) · 2.0 CDTI (B05) · +5
OPEL COMBO Tour (X12) 2012–2026 1.3 CDTI (C26, D26, E26, C05) · 1.6 CDTI (C26, D26, E26, C05) · 2.0 CDTI (C26, D26, E26, C05) · +5
JEEP COMPASS (MP, M6, MV, M7) 2016–2026 1.6 CRD · 2.0 Multijet II · 1.3 · +4

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 35. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

Care sunt semnele unui filtru de combustibil înfundat?

Pornire greoaie, pierdere de putere la accelerare și sughițuri în sarcină. La diesel se schimbă de regulă la 30.000–60.000 km.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte filtre combustibil

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →