FILTRU COMBUSTIBIL Bosch

Filtre combustibil

FILTRU COMBUSTIBIL Bosch

Cod: F 026 402 206

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

279,80 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Filtru combustibil marca Bosch pentru reținerea impurităților din carburant. Design eficient cu capacitate filtrare ridicată și cădere de presiune minimă. Asigură funcționare optimă a injectoarelor și pompei combustibil. Instalare ușoară, compatibil cu motoare cu injecție convențională.

Specificații

Înălțime [mm] 195
Diametru [mm] 90

Coduri OEM compatibile

FILTRU COMBUSTIBIL Bosch înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

FIAT 1371439080
CITROËN 1610192280
CITROËN 1614157280
FIAT 77366565
FIAT 77367412
FIAT K1371439080

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 9 modele de la 3 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
FIAT DUCATO Bus (250_) 2007–2026 115 Multijet 2,0 D · 130 Multijet 2,3 D · 150 Multijet 2,3 D · +4
FIAT DUCATO Kasten (250_) 2006–2026 115 Multijet 2,0 D · 130 Multijet 2,3 D · 150 Multijet 2,3 D · +4
FIAT DUCATO Pritsche/Fahrgestell (250_) 2006–2026 110 Multijet 2,3 D · 115 Multijet 2,0 D · 130 Multijet 2,3 D · +3
PEUGEOT BOXER Bus 2011–2026 3.0 HDi 175
PEUGEOT BOXER Kasten 2011–2026 3.0 HDi 175
PEUGEOT BOXER Pritsche/Fahrgestell 2011–2026 3.0 HDi 175
CITROËN JUMPER II Bus 2011–2026 3.0 HDi 180
CITROËN JUMPER II Kasten 2011–2026 3.0 HDi 180
CITROËN JUMPER II Pritsche/Fahrgestell 2011–2026 3.0 HDi 180

Întrebări frecvente

Care sunt semnele unui filtru de combustibil înfundat?

Pornire greoaie, pierdere de putere la accelerare și sughițuri în sarcină. La diesel se schimbă de regulă la 30.000–60.000 km.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte filtre combustibil

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →