FILTRU COMBUSTIBIL | Bosch Bosch

Filtre combustibil

FILTRU COMBUSTIBIL | Bosch Bosch

Cod: F 026 402 048

Se potrivește pe mașina ta?

Se verifică…

89,59 RON preț orientativ, confirmat la comandă

✔ În stoc — livrare în Cluj-Napoca în 1–3 zile

1

Verifică codul piesei demontate sau întreabă-ne de compatibilitate înainte de comandă. Prețul și stocul se confirmă la plasarea comenzii.

Descriere

Filtrul de combustibil Bosch elimină impuritățile și apele din combustibil înainte ca acesta să ajungă la injector. Acest filtru de calitate ridicată protejează pompa de combustibil și sistemul de injecție, asigurând o funcționare fiabilă a motorului și o mai lungă durată de viață a componentelor.

Specificații

Înălțime [mm] 179
Diametru [mm] 81
Dimensiune filet ieșire M 16 x 1,5
Diametru exterior 1 [mm] 85

Coduri OEM compatibile

FILTRU COMBUSTIBIL | Bosch Bosch înlocuiește reperele originale de mai jos. Dacă ai codul de pe piesa demontată, îl poți compara direct:

FIAT 0060673146
ALFA ROMEO 0077362339
VM 45312010F
LDV 527990001
FIAT 60673146
ALFA ROMEO 60682159
ALFA ROMEO 60690286
FIAT 71753909
ALFA ROMEO 71771753
FIAT 77352336
ALFA ROMEO 77362338
FIAT K0060673146
FIAT K0077362339

Se montează pe

Compatibilitate verificată după tipul de vehicul (kType) — 20 modele de la 6 mărci. Confirmă motorizarea în selectorul de mai sus înainte de comandă.

Marcă Model Ani Motorizări
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 2001–2006 1.9 JTD (932B2B, 932B2C) · 2.4 JTD (932.BXC00) · 1.9 JTD 16V (932BXE00) · +6
ALFA ROMEO 156 (932_) 2001–2005 2.4 JTD (932AXF00) · 1.9 JTD (932.AXN00, 932.BXE00) · 1.9 JTD (932.A2B00, 932.A2C00) · +5
ALFA ROMEO 147 (937_) 2001–2010 1.9 JTDM 8V (937.AXD1A, 937.AXU1A, 937.BXU1A) · 1.9 JTD 16V (937.AXG1B, 937.BXG1B) · 1.9 JTD 16V (937.AXM1B, 937.AXS1B) · +5
ALFA ROMEO 166 (936_) 2000–2007 2.4 JTD (936AXC00, 936AXD01) · 2.4 JTD (936A2B__) · 2.4 JTD (936AXA00, 936A3B00) · +3
FIAT STILO (192_) 2001–2006 1.9 JTD · 1.9 D Multijet · 1.9 JTD (192_XF1A) · +3
FIAT STILO Multi Wagon (192_) 2003–2008 1.9 JTD · 1.9 D Multijet · +4
FIAT STILO VAN (192_) 2001–2008 1.9 JTD (192DXG1B) · 1.9 JTD (192DXE1A) · 1.9 JTD (192DXF1A) · +2
LANCIA THESIS (841_) 2003–2009 2.4 D Multijet (841.AXN111, 841.AXH110) · 2.4 JTD (841.AXE1B0, 841.AXH110) · +1
ALFA ROMEO GT (937_) 2003–2010 1.9 JTD (937CXN1B) · 1.9 JTD (937CXN1B, 937CXZ1B)
FIAT DOBLO Großraumlimousine (119_, 223_) 2001–2026 1.9 JTD (223AXE1A) · 1.9 JTD

Afișăm cele mai frecvente 10 modele din 20. Verifică-ți mașina în selector pentru confirmare exactă.

Întrebări frecvente

Care sunt semnele unui filtru de combustibil înfundat?

Pornire greoaie, pierdere de putere la accelerare și sughițuri în sarcină. La diesel se schimbă de regulă la 30.000–60.000 km.

Cum verific dacă piesa se potrivește pe mașina mea?

Alege motorizarea în selectorul din pagină — verificăm compatibilitatea după tipul de vehicul (kType), nu doar după model. Poți compara și codul de pe piesa demontată cu codurile OEM din pagină.

În cât timp ajunge comanda?

Pentru reperele în stoc, livrarea se face prin FAN Courier în 1–3 zile lucrătoare. Stocul și prețul se confirmă la plasarea comenzii.

Alte filtre combustibil

Aceeași piesă, fotografiată

Catalog piese →